Dr. Levent Uysal'ın yeni kitabı +1 Kendine Değer Katabilmek çıktı

Nişantaşı Eğitim Vakfı Başkanı Dr. Levent Uysal'ın +1 Kendine Değer Katabilmek adlı yeni kitabı, Destek Yayınları'ndan çıktı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Dr. Levent Uysal kitapta, kendi deneyimlerini özel teorilerle destekleyerek “artı bir” olmanın yollarını gösteriyor.

“5.0 Önde Başlamak” adlı kitabıyla ses getiren Nişantaşı Eğitim Vakfı Başkanı Dr. Levent Uysal’ın “+1 Kendine Değer Katabilmek” adlı yeni kitabı, Destek Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Dr. Uysal, tam bir deneyim kitabı olan “+1 Kendine Değer Katabilmek”te kendi deneyimini özel teorilerle destekliyor, akıcı bir dille ve pek çok örnekle okuyucusuna “artı bir” olmanın yollarını gösteriyor.

Mükemmelliğe ulaşmak mümkün

Önceki kitabı “5.0 Önde Başlamak” ile gelecekle ilgili kurulan düşünceleri ele alarak yarınlara bakıp geleceğe dair sorular sorup zihin açıcı yanıtlar veren Dr. Uysal, bu kez geleceğe sahip olmanın yolunu, hayatın her alanında kullanılabilecek önerilerle ve kendi deneyimlerini bilimsel bilgiyle harmanlayarak çiziyor. Herkesin kendini belli bir alanda mükemmelliğe ulaştıracak genetik yapısının olduğunu açıklayan kitapta başarıya ulaşmak için geriye kalan tek unsurun bunu keşfedip, uğruna pes etmeden çalışmak olduğu vurgulanıyor.

Çağımızın serveti: Bilgi

Dr. Levent Uysal yeni kitabı “+1 Kendine Değer Katabilmek’te insanın içine doğduğu hayata razı gelmeden, kendini sürekli geliştirerek, yani kendine artı değerler katarak istediği hayata ulaşabilmesinin mümkün olduğunu anlatıyor. “Yetenek doğuştan gelmez edinilir” fikrinden yola çıkarak bireylerin mütevazı hayatlarından nasıl sıyrılıp birer dahi olabileceklerinin örnekler üzerinden açıklandığı kitapta çağımızın servetinin bilgi olduğunun da altı çiziliyor.

Gençler panoramik bakışla anlatılıyor

“Kendine Değer Katmanın Eşsiz Yolları” olarak nitelendirebileceğimiz kitapta dirençlilik, esnek akıl kullanma becerisi, adaptasyon ve uyumlanma yetenekleri, yaratıcılık ve verimlilik gibi kavramlar örnekleriyle ele alınıyor. Daha sonra cesaret, güç, başarı ve başarısızlık gibi olgular söz konusu edilirken, bir sonraki bölümde gençler panoramik bir bakışla çalışılıyor.

Genç liderler, motivasyon, duygusal zekâ, girişimcilik kavramları gençlerle ilişkilendirirlerken, son bölümde Dr. Uysal, kendi deneyimlerini literatür ile birleştirerek özel tavsiyelerde bulunuyor. Zor zamanları aşmak ve hafızayı güçlendirme yöntemlerini irdeleyerek, “hayır” deme alışkanlığını sorguluyor, yaşam amacınızı nasıl bulacağınızı anlatıyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN