Algoritma Haberleri

Algoritma Haberleri

Instagram’dan gönderi sıralama için iki yeni seçenek

Instagram, beklenen özelliği getirdi. Fotoğraf paylaşım uygulaması, kullanıcılara önlerine düşen gönderilerin nasıl sıralanacağını kendilerinin belirleyebilmesi için iki seçenek sunuyor. Instagram, yeni özelliği ile kullanıcıların görmek istemedikleri içeriğin akışta yer alamamasını sağlıyor.

Twitter, büyük tepki toplayan özelliğini iptal etti

Twitter, kısa sürede büyük tepki toplayan sekmeli ana sayfa özelliğini geri çektiğini açıkladı. Kullanıcılar eski zaman akışına kavuştu.

TikTok, Twitter’ın özelliğini kopyalamayı planlıyor

TikTok, yeni bir özelliği kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Firmanın planladığı eklenti, Twitter'ın bir özelliğine oldukça benziyor.

TikTok'un nasıl 'zihin okuduğu' ortaya çıktı

Dünyanın en başarılı video uygulaması olarak bilinen TikTok'un kullanıcıların uygulamaya bağlı kalmasını nasıl sağladığı ortaya çıktı.  Uygulamanın algoritması video beğeni sayıları, izlenme süresi ve yorumlara kadar birçok unsuru hesaba katıyor.

Twitter'ın yapay zekası 'sağcı' çıktı

Sosyal medya platformu Twitter, sağcı politikacılardan ve haber kuruluşlarından gelen tweetleri, sol kaynaklardan gelen içerikten daha fazla öne çıkardığını kabul etti.

Eleştirilerin hedefi olmuştu! Facebook'tan gençler için yeni hamle!

Facebook, ABD Senatosunda sosyal medya platformuna yönelik eleştirilerin ardından, gençleri yararlı olmayan içeriklerden uzak tutmaya yönelik yeni önlemler alacağını duyurdu.

Instagram, yeme bozukluğu olan kullanıcılardan özür diledi

Kullandığı algoritmalarla kullanıcılarına ilgilerini çekecek daha çok içerik sunmaya çalışan sosyal medya ağı, yeme bozukluğu yaşayan kullanıcılarından özür dilemek zorunda kaldı.