Google Haberleri

Google Haberleri

Google, yapay zeka ile yazıyı müziğe dönüştürüyor

Teknoloji devi Google, yalnızca basit bir metin açıklamasından herhangi bir türde müzik üreten MusicLM adlı yapay zeka teknolojisini geliştirdi.

Ömer dizisi, Google'da en çok arananlardan oldu

Star’ın dün akşam yayın hayatına başlayan, başrollerini Selahattin Paşalı, Gökçe Bahadır ve Barış Falay'ın paylaştığı Ömer dizisi, Google'da en çok arananlardan oldu.

AB mahkemesinden ‘Google’ kararı! Yanlış bilgiler kaldırılacak!

Avrupa Birliği (AB) mahkemesi, Google'ın kullanıcıların yanlış olduğunu kanıtladığı bütün verileri arama sonuçlarından kaldırması gerektiğine karar verdi.

Milyonlarca kullanıcının internetin başlangıç sayfası haline geldi

Son zamanlarda Türkiye'de de yayılmaya başlayan Start.me, emin adımlarla yükselişini sürdürüyor.

Arama motorunda sonuçlar neden kötüleşiyor? Google’ın eski mühendisi açıkladı!

1998 yılında ABD'de kurulan arama motoru Google, son dönemde kullanıcılardan yoğun olarak ‘eskisi kadar iyi sonuçlar çıkarmıyor’ ve ‘rakiplerine göre zayıf kalıyor’ eleştirileri alıyor. Google'ın ‘ilk kadın mühendisi’ olarak bilinen Marissa Mayer arama sonuçlarının zayıf kalmasıyla ilgili konuştu.

YouTube’dan flaş Shorts hamlesi! Reklam geliri sunma kararı aldı!

Video paylaşım platformu YouTube, TikTok ile rekabette vites yükselterek Shorts içerik üreticilerine reklam geliri sunma kararı aldı.

Twitter, güvenlik politikasını değiştiriyor

İddiaya göre Twitter, eleştiri yağmuruna tutulan güvenlik politikası için yeni bir adım atıyor. Şirket, iki farklı birimi birleştirecek.

İnternet kullanıcılarının en çok vakit geçirdiği platform açıklandı

İnternet üzerinde en çok vakit harcanan platformlar belli oldu. Buna göre, internet kullanıcıları en çok YouTube’da vakit geçiriyor.

Google, iki popüler uygulamayı birleştiriyor

Google, iki sohbet uygulamasını bir araya getiriyor. Özellikle pandemi döneminde görüntülü sohbet uygulamalarının kullanımı artınca popüler hale gelen Duo ve Meet bundan sonra tek bir uygulama olarak kullanıcıların karşısına çıkacak.

YouTube videolarından alışveriş yapmak artık mümkün!

YouTube, video üzerinden alışveriş yapmayı mümkün hale getiriyor. Yeni entegrasyon sayesinde Shopify mağazaları YouTube'a bağlanabilecek.

Google’dan internet sitesi sahiplerini sevindiren haber

Google Analytics'in yeni sürümü GA4'ü kullanan internet siteleri için Search Console Insights müjdesi geldi.

İşte kartınızdan para çalan 8 telefon uygulaması…

Google Play Store'da yer alan 8 uygulama kullanıcıların parasını çalıyor. Uygulamaların toplam indirmesi 3 milyonun üzerinde. Güvenlik uzmanları bu uygulamaların silinmesini önerdi.

WhatsApp’ta durum güncellemeleri için yeni dönem

WhatsApp, sesli durum özelliğini test etmeye başladı. Kullanıcılar, durum güncellemelerine sesli notlar ekleyebilecek.

Google'a asla yazmamanız gereken 7 şey…

Google'da aratılan kelimeler, en net sonuca ulaşmaya yardımcı oluyor. Ancak bazı kelimeler var ki, asla yazmamanız ya da bu konuda bilinçli olmanız gerekiyor. İşte dikkat etmeniz gereken o konular...

Google Translate’e 24 dil daha eklendi

Google’ın çeviri platformu Google Translate’in listesindeki dil sayısı artıyor.

Google, medya kuruluşları için kesenin ağzını açtı

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Google, Almanya, Macaristan, Fransa ve Hollanda ile birlikte birçok AB ülkesindeki 300 medya kuruluşuna ödeme yapmaya karar verdi.

WhatsApp’tan gizlilik takıntısı olanlar için yeni özellik

WhatsApp süreli mesajlar için yeni bir özellik geliştiriyor. Mevcut sohbetler için toplu olarak mesaj süresi belirlenebilecek.

Google'da kişisel bilgiler, arama sonuçlarından kaldırılabilecek

Google, kullanıcıların adreslerini, telefon numaralarını ve e-posta hesaplarını içeren arama sonuçlarını kaldırma isteklerini karşılamaya başladı.

WhatsApp'ı artık giyebileceğiz!

Meta, WhatsApp'ı sürekli geliştirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Uygulamanın yeni betasında keşfedilen yeni kodlar yakında WhatsApp'ı giyebileceğimizi işaret ediyor.

Google açıkladı! Türkiye, en çok Kemal Sunal'ı aradı!

Google verilerine göre, Türkiye’nin en çok merak ettiği sinema oyuncusu Kemal Sunal oldu.

Google'dan flaş uyarı! Bu uygulama banka hesabınızı ele geçiriyor!

Dünya genelinde milyarlarca Android kullanıcısı tehlikeli bir uygulama konusunda Google tarafından uyarıldı. Çünkü bilgisayar korsanları, akıllı telefonlarının kapalı olduğunu düşündüklerinde bile insanları dolandırmanın bir yolunu buluyor.

Apple CEO’su Tim Cook’un evi kayboldu

Apple CEO’sunun saplantılı takipçisi için çıkan yasaklardan sonra iki teknoloji devinden önlem gecikmedi. Apple ve Google, haritalarında Tim Cook’un evini bulanıklaştırma kararı aldı.

Google'dan WhatsApp kullanıcılarını üzecek adım

Google, WhatsApp kullanıcılarını üzecek bir hamleye hazırlanıyor. Google, WhatsApp yedeklemelerine alan sınırı getirmeyi planlıyor.

Dünyanın en değerli markaları belli oldu

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance dünyanın en değerli ve en güçlü markalarını belirledi. Brand Finance'in yayınladığı rapora göre; TikTok yüzde 215 artışla dünyanın en hızlı büyüyen markası olurken, Apple ise dünyanın en değerli markası unvanını aldı.

Google, Covid önlemlerini sıkılaştırdı

Google, Covid-19 nedeniyle yeni çalışma prosedürleri için hazırlıklara başladı. Şirket, ofise gelen çalışanların haftalık Covid-19 testi yaptırmalarını istiyor.

WhatsApp'tan yeni özellik! Yemek şirketlerine rakip olacak!

Milyonlarca kullanıcısı olan sosyal iletişim ağı WhatsApp, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. WhatsApp'ın yeni özelliği bazı şirketleri rahatsız edecek gibi görünüyor.

Google, tahtını TikTok’a kaptırdı

Teknoloji devi Google, şimdiye kadar web'in en popüler alan adına sahipti ancak bu defa tahtını sosyal medya platformu TikTok'a kaptırdı.

WhatsApp'a yeni özellik geliyor! Grup yöneticilerinin yetkileri artacak!

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gruplarda tartışmaları alevlendirecek bir güncellemeye geliştiriyor. Yeni güncellemeyle grup yöneticilerinin yetkilerinde artış olacak. Şirket yakın zamanda son görülmeyi rehbere kayıtlı olma şartına bağlamıştı.

Türkiye, Google'da bunları aradı! İşte Google’da 2021 yılının en çok arananları...

Google, tarafından yayınlanan geniş çaplı listeye göre 2021 yılında ülkemizde en çok arananlar belli oldu. İşte kategorilere göre Google Türkiye'de 2021'in en çok arananları...

2021’in en çok kullanılan emojileri belli oldu

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olup, evrensel kod standardının geliştirilmesi, genişletilmesi, kullanımının yaygınlaştırılmasını ve yazının modern yazılım ortamında sunulmasını amaçlayan Unicode Consortium, 2021'de en çok kullanılan emojileri belirledi.