Korona Virüsü Aşısı Haberleri

Korona Virüsü Aşısı Haberleri

Koronavirüs aşısının daha önce bilinmeyen bir etkisi daha ortaya çıktı

ABD'de yayımlanan yeni bir rapor, Pfizer/BioNTech korona virüsü aşısının daha önce bilinmeyen bir semptomunu ortaya koydu.

BioNTech ve Pfizer, yeni bir korona virüsü aşısı test etmeye başlıyor

Pfizer ve BioNTech'in yılın ikinci yarısında çok çeşitli korona virüslere karşı koruma sağlayan yeni nesil aşıların insanlar üzerinde testlerine başlayacağı açıklandı.

Koronavirüs aşıları, piyasaya sürüldükleri ilk yıl 20 milyon hayatı kurtardı

İngiltere’de yapılan yeni bir çalışmaya göre, Covid-19 aşıları, kullanılmalarının ilk yılında neredeyse 20 milyon hayat kurtardı. Bilim insanları, bu süreç içerisinde her ülkenin nüfusunun yüzde 40'ını aşılanmış olsaydı, 600 bin ölümün daha engellenebileceğini açıkladı.

Koronavirüs aşılarının patenti kaldırıldı! İsteyen üretebilecek!

Koronavirüs pandemisi ile mücadele kapsamında yaklaşık 19 aydır uygulanan Covid-19 aşılarının patentinin kaldırıldığı açıklandı.

Özlem Türeci ve Uğur Şahin, maymun çiçeği aşısı geliştirdi mi? İlk kez net mesaj verdiler!

Korona virüsü salgınına karşı Comirnaty isimli aşıyı geliştiren BioNTech'in Türk kurucu ortakları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, İngiliz medyasına konuştu. Financial Times'a açıklama yapan Türeci ve Şahin, Türkiye'de de kullanılan korona virüsü aşısından elde ettikleri milyarlarca doları nasıl harcadıklarını duyurdu.

BioNTech aşısının 3. dozuyla ilgili çarpıcı veri

BioNTech ile Pfizer'ın ortak geliştirdiği korona virüsü aşısı ile ilgili dikkat çekici bir araştırma yapıldı.

Uğur Şahin ve Özlem Türeci, ‘Yılın Atatürkçüsü Ödülü’nü neden reddetti? Sebebi ortaya çıktı!

BioNTech koronavirüs aşısını geliştiren Türk bilim insanları Uğur Şahin Ve Özlem Türeci, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin kendilerine vermek istediği Yılın Atatürkçüsü ödülünü almaktan vazgeçti.

Pfizer’ın aşı kârı belli oldu! İşte bilançosu…

Biontech'le birlikte korona virüsü aşısı üreten ilaç devi Pfizer, 2021 son çeyreğine ilişkin bilançosunu açıkladı. Geçen yılki gelirlerini iki katına çıkartan şirketin gelirinin yarısı korona virüsü aşılarından geldi. Şirket ayrıca 2022 için rekor büyüme tahmininde bulunurken, ilaç devinin korona virüsü dışındaki operasyonlarında gelir azalması yaşaması nedeniyle şirketin hisseleri borsada sert düştü.

Korona virüsü aşısı hap mı oluyor?

ABD'de yer alan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'ndeki (MIT) bilim insanları, corona virüsü aşısını hap formuna getirmek için kolları sıvadı. Tıpkı Pfizer/BioNTech aşısı gibi mRNA ile geliştirilen corona hapı, aşıya oranla daha etkili koruma sağlayacak.

Dördüncü BioNTech aşısında endişe verici sonuçlar ortaya çıktı

Dördüncü doz Pfizer/BioNTech aşısını belirli gruplar üzerinde uygulamaya başlayan İsrail'den endişe verici sonuçlar geldi. Bilim insanları dört doz Pfizer/BioNTech aşısının Omicron'a karşı etkisini gözler önüne serdi.

TURKOVAC aşısının korona virüse karşı etkinlik oranı belli oldu

Erciyes Üniversitesi tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde Acil Kullanım Onayı alan korona virüsü aşısı TURKOVAC'ın Delta Varyantı'na karşı yüzde 100 etkili olduğu açıklandı.

Oyuncu Sera Tokdemir, korona virüse yakalandı

Oyuncu Sera Tokdemir, korona virüse yakalandığını sosyal medya hesabı Instagram’dan yaptığı paylaşımla duyurdu. Oyuncu, ‘Az önce Covid pozitif olduğumu öğrendim’ dedi.

Korona virüsü aşısını geliştiren bilim insanı uyardı! Yeni bir pandemi mi geliyor?

Oxford Üniversitesi ile AstraZeneca'nın corona virüsü aşısını geliştiren ünlü bilim insanı Sarah Gilbert açıklamalarda bulundu. Öte yandan ABD'li bilim insanı Fauci ise, Omicron varyantıyla ilgili yeni yorumlar yaptı.

Uğur Şahin açıkladı! BioNTech aşısının formülü değişiyor mu?

Pfizer ile birlikte corona virüsü aşısı geliştiren BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin açıklamalarda bulundu. Şahin, ‘Bence yeni bir aşıya ihtiyacımız olacak’ dedi.

Pfizer/BioNTech aşısıyla ilgili umut veren araştırma! Etkisi 1 yıl sürüyor!

Yunanistan'da yapılan bir araştırma Pfizer/BioNTech'in geliştirdiği Korona virüsü aşısının etkisinin kaç ay sürdüğünü mercek altına aldı. Araştırma sonuçlarında daha önce kayıtlara geçen sonuçlardan daha yüksek veriler ortaya çıktı.

BioNTech aşısının üçüncü doz yan etkileri belli oldu

İngiltere'de yapılan araştırmada, Türkiye'de de kullanılan Pfizer-BioNTech aşısının 3'üncü dozunu alan kişilerde en yaygın görülen 5 yan etki belirlendi.

Korona virüsü aşısında çirkin oyun! Aylar sonra ortaya çıktı!

Türk bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in geliştirdiği ve Pfizer ile birlikte piyasaya sürdüğü korona virüsü aşısı ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Uğur Şahin’den çocuklara koronavirüs aşısı müjdesi

Pfizer ile birlikte mRNA tabanlı korona virüsü aşısı geliştiren BioNTech'in kurucusu Uğur Şahin, yeni planları ve aşı ile birlikte Covid-19'un geleceği ile ilgili konuştu.

Özlem Türeci ve Uğur Şahin, aşı hikayesini kitaplaştırıyor

Pfizer ile ortaklık yaparak corona virüsü aşısı üreten ve bir anda dünyanın en popüler bilim insanları olan BioNTech'in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin bir kitap hazırlığı içerisinde.

Sağlık Bakanlığı’ndan yeni aşı kararları

Sağlık Bakanlığı, korona virüsü aşısına ilişkin yeni kararları açıkladı. Buna göre, tüm 15 yaş üstüne ve kronik hastalığı olan 12 yaş üstüne aşı hakkı tanımlandı. PCR pozitifliği sonrası aşı uygulaması 3 aydan 1 aya çekildi. 4. dozlar 3. dozdan 21 gün sonrasına tanımlandı.

Üçüncü doz BioNTech aşısının yan etkileri belli oldu

Korona virüsü aşısında üçüncü doz tartışması devam ederken, İsrail'den umut verici sonuçlar geldi.

Özlem Türeci ve Uğur Şahin, korona aşısının detaylarını paylaştı

Korona virüsü aşısını geliştiren BioNTech'in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, TEDMonterey konuşmalarına katıldı. İkili, aşı süreci ile ilgili ilginç bilgiler paylaştı.

Oyuncu Jennifer Aniston, aşı olmayan yakınları ile görüşmeyi kesti

Ünlü oyuncu Jennifer Aniston, korona virüsü aşısı olmayanlarla ilgili bir açıklama yaptı. Oyuncu, Covid-19 aşısı olmayan yakınlarıyla görüşmeyi kestiğini söyledi.

Korona aşısını geliştiren BioNTech’in büyük planı ortaya çıktı

Pfizer ile birlikte mRNA teknolojisini kullanarak Covid-19 aşısı geliştiren BioNTech'in büyük planları ortaya çıktı.

4 ana belirtiye dikkat! Çift doz aşı olanların...

Koronavirüse karşı dünyada aşılama çalışmaları ülkemizde olduğu gibi dünyada da devam ederken İngiltere'den aşı olanlar için önemli bir uyarı geldi. Uzmanlar aşı olduktan sonra dört belirtiye karşı uyardı. İşte çift doz aşı olduktan sonra koronavirüs geçirip geçirmediğinizi gösteren semptomlar.

Pfizer-BioNTech aşısı için kritik karar! 1 ay saklanabilecek!

ABD Gıda ve İlaç Dairesi, Pfizer-BioNTech'in ürettiği COVID-19 aşısının daha yaygın bir şekilde kullanılabilir hale gelmesi için buzdolabı sıcaklıklarında bir aya kadar saklanmasına onay verdi.

Bakan Koca duyurdu! Aşı programında yeni kademeye geçiliyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı programında yeni kademeye geçildiğini belirterek ‘Yarından itibaren sağlık çalışanlarımızın eşlerini aşılamaya başlıyoruz’ dedi.

Uğur Şahin müjdeyi verdi! Formül değişti, daha uzun süre dayanan korona aşısı geliyor!

BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin bugün yaptığı açıklamada daha uzun süre dayanan korona virüsü aşısı için geri sayımın başladığını duyurdu.

Rusya’dan flaş hamle! Hayvanlar için korona virüsü aşısı ürettiler!

Rusya, kedi, köpek, tilki ve vizonlar için korona virüsü aşısı geliştirildiğini duyurdu. İlk olarak 17.000 doz aşı üretildiği belirtildi.

Korona aşısını geliştiren Uğur Şahin, müjdeli haberi verdi

Korona virüsü aşısını Pfizer ile geliştiren BioNTech'in kurucusu Uğur Şahin, Hindistan'da tespit edilen mutasyon ile ilgili konuştu. Şahin, ‘Aşımız akıllı bir şekilde geliştirildi’ diyerek umut verdi.