Maymun Çiçeği Virüsü Belirtileri Haberleri

Maymun Çiçeği Virüsü Belirtileri Haberleri

Uzmanlar uyardı! Maymun çiçeğinin cinsel hayatı etkileyen yeni belirtileri ortaya çıktı!

Son dönemde tüm dünyada endişeye neden olan ve Türkiye dahil 78 farklı ülkede görülen maymun çiçeği virüsü ile ilgili yapılan yeni bir araştırma, hastalığın bilinmeyen belirtilerini ortaya çıkardı. Uzmanlar, yeni belirtilerin ortaya çıkması halinde acil olarak hastaneye başvurulması gerektiğini belirtti.

Sağlık Bakanlığı, Maymun Çiçeği Virüsü rehberi yayımladı

Sağlık Bakanlığı dünyayı etkisi altına alan Maymun Çiçeği Virüsü hakkında bir rehber hazırladı. DSÖ tarafından 'küresel acil durum' ilan edilmişti, Sağlık Bakanlığı da Maymun Çiçeği hakkında detaylı bilgilendirme içeren rehberi yayımladı.

Maymun çiçeği salgını için yeni uyarı! Semptomları değişti!

Yeni bir çalışma maymun çiçeği hastalığıyla ilgili endişeleri artırdı. Bilim insanları, artan vakalara karşı, yeni semptomları ve hastalığın seyrini gözlemledi.

Bilim insanları, maymun çiçeği semptomları ile ilgili uyardı! Korkunç sonuç!

Türkiye’de de ilk defa görülen ve özellikle Avrupa’da hızla yayılması nedeniyle büyük endişeye yol açan maymun çiçeği virüsüyle ilgili İngiltere’de yapılan bir araştırma, hastalığın takibiyle ilgili endişe verici sonuçlar ortaya koydu.

Bilim insanları uyardı! Maymun çiçeği belirtileri değişiyor!

Son haftalarda hızla yayılmaya başlayan maymun çiçeği virüsü ilgili endişe yaratan yeni bir açıklama geldi. ‘Hastalığın semptomları değişmeye başladı’ diyen bilim insanlarından ‘genital bölgelerinde ve anüs çevresindeki kabarcıklara dikkat edin’ uyarı geldi.