Maymun Çiçeği Virüsü Haberleri

Maymun Çiçeği Virüsü Haberleri

Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan uyarı! Maymun çiçeği vakaları…

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünya genelinde 70 binin üzerinde maymun çiçeği vakası bulunduğunu bildirdi.

Yeni bir virüs daha ortaya çıktı! İşte ilk belirtileri...

Koronavirüs ve maymun çiçeği derken şimdi de domates gribi kendisini göstermeye başladı. Hastalığın ilk belirtileri arasında kusma, ishal ve döküntü bulunuyor.

DSÖ’den korkutan Maymun çiçeği virüsü ve korona salgını uyarısı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus yaptığı açıklamada, maymun çiçeği virüsünün 92 ülkede görüldüğü ve dünya genelindeki vaka sayısının 35 bini aştığını belirterek, 12 kişinin virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini aktardı.

DSÖ, maymun çiçeği varyantlarına yeni isim verdi

Maymun çiçeği varyantlarının adı değişti. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), maymun çiçeğinin Kongo varyantının adını Tür I, Batı Afrika varyantını ise Tür II olarak değiştirdi.

Türkiye’de vakalar artarken endişe yaratan maymun çiçeği uyarısı

Son dönemde hızla yayılmaya başlanan maymun çiçeği hastalığı ile ilgili endişe yaratan bir açıklama geldi.

Dünya Sağlık Örgütü alarmda! Adı konulmayan hastalıktan onlarca kişi öldü!

Covid-19, maymun çiçeği virüsü, gizemli hepatit derken yeni bir hastalık daha baş gösterdi. Dünyayı etkisi altına alan salgın hastalıklara bir yenisi daha eklendi. Adı henüz konulmayan hastalığın adresi Güney Sudan oldu. Güney Sudan’da tam olarak tespit edilemeyen salgın hastalıktan 89 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Bakan Koca açıkladı! Türkiye’de maymun çiçeği vakaları yükseldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de maymun çiçeği vakasının 5'e yükseldiğini belirtti.

Uzmanlar uyardı! Maymun çiçeğinin cinsel hayatı etkileyen yeni belirtileri ortaya çıktı!

Son dönemde tüm dünyada endişeye neden olan ve Türkiye dahil 78 farklı ülkede görülen maymun çiçeği virüsü ile ilgili yapılan yeni bir araştırma, hastalığın bilinmeyen belirtilerini ortaya çıkardı. Uzmanlar, yeni belirtilerin ortaya çıkması halinde acil olarak hastaneye başvurulması gerektiğini belirtti.

Harun Tulunay, dünyanın en korktuğu üç virüsü de yendi ama damgalanmayı yenemedi

Önce HIV ile mücadele etti, ardından Covid geçirdi. Geçtiğimiz Haziran ayında ise maymun çiçeği virüsü nedeniyle 11 günü hastanede olmak üzere yaklaşık 3 hafta karantinada kaldı. İngiltere'de yaşayan Harun Tulunay, maymun çiçeği ile ilgili tecrübelerini paylaşınca, bir anda dünyanın gündemine oturdu. Tulunay, ‘Ne HIV ne maymun çiçeği, damgalanmak çok daha kötü etkiliyor’ dedi.

Uzmanlardan maymun çiçeği uyarısı! ‘Cinsel partner sayısını azaltın’

Tüm dünyada maymun çiçeği virüsü endişesi yaşanırken, Dünya Sağlık Örgütü'nden yeni bir uyarı geldi.

DSÖ paylaştı! Maymun çiçeğine yakalanan Harun Tulunay yaşadıklarını anlattı!

İngiltere'de maymun çiçeği virüsü bulaşan 35 yaşındaki Harun Tulunay, açıklamaları DSÖ’nün ve BM’nin resmi internet sitelerinde paylaşıldı. Tulunay, ‘Sanırım öleceğim’ dediğimi net olarak hatırlıyorum çünkü yiyemiyordum, içemiyordum, hatta tükürüğümü bile yutamıyordum’ dedi.

Sağlık Bakanlığı, Maymun Çiçeği Virüsü rehberi yayımladı

Sağlık Bakanlığı dünyayı etkisi altına alan Maymun Çiçeği Virüsü hakkında bir rehber hazırladı. DSÖ tarafından 'küresel acil durum' ilan edilmişti, Sağlık Bakanlığı da Maymun Çiçeği hakkında detaylı bilgilendirme içeren rehberi yayımladı.

Maymun çiçeği virüsünün en çok görüldüğü grup açıklandı

Fransa Sağlık Bakanı Francois Braun, ülkede yaklaşık bin 700 kişide maymun çiçeği virüsü tespit edildiğini açıklayarak genel hasta profilinin eşcinsel erkekler olduğunu aktardı.

Maymun çiçeği salgınıyla ilgili korkutan gelişme

Dünya Covid-19 pandemisiyle mücadeleyi sürdürürken Türkiye dahil birçok ülkeyi alarm durumuna geçiren maymun çiçeği virüsüyle ilgili endişe veren bir gelişme yaşandı.

Maymun çiçeği salgını için yeni uyarı! Semptomları değişti!

Yeni bir çalışma maymun çiçeği hastalığıyla ilgili endişeleri artırdı. Bilim insanları, artan vakalara karşı, yeni semptomları ve hastalığın seyrini gözlemledi.

Kör kahin Baba Vanga yine bildi! 2022 için kehaneti doğru çıktı!

1911’de dünyaya gelen, Rusya, Doğu Avrupa ve bölge ülkelerde bir efsane olarak tanınan kahin Baba Vanga’nın 2022 yılı için öngörüsü gerçek oldu.

Bilim insanları, maymun çiçeği semptomları ile ilgili uyardı! Korkunç sonuç!

Türkiye’de de ilk defa görülen ve özellikle Avrupa’da hızla yayılması nedeniyle büyük endişeye yol açan maymun çiçeği virüsüyle ilgili İngiltere’de yapılan bir araştırma, hastalığın takibiyle ilgili endişe verici sonuçlar ortaya koydu.

Türkiye'de ilk maymun çiçeği vakası tespit edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir hastada maymun çiçeği hastalığı tespit edildiğini duyurdu.

Maymun çiçeği salgını ile ilgili endişe yaratan bulgu

Son haftalarda başta ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere onlarca ülkede binlerce vaka ile endişe yaratan maymun çiçeği salgını ile ilgili bilim insanları bir araştırma tamamladı. Araştırmada çarpıcı olduğu kadar korkutucu sonuçlar da dikkat çekti.

Bilim insanlarından yeni salgın uyarısı! Yılda 100 bin ölüme neden oluyor!

Dünya, önce Covid-19, ardından maymun çiçeği virüsü ile mücadele ederken, ABD'li bilim insanlarından yeni bir salgın uyarısı geldi. Alanındaki en büyüğü olan yeni bir çalışmaya göre, antibiyotiklere dirençli bir hastalık olan ateşli tifo vakaları küresel olarak artmaya başladı. Bilim insanları, her yıl yaklaşık 100 bin kişiyi öldüren hastalığa karşı ülkelerden önlem anlamasını istedi.

Maymun çiçeği, cinsel bir hastalık mı? DSÖ'den açıklama geldi!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Almanya ve İtalya'daki bazı hastaların sperminde maymun çiçeği virüsünün bulunduğuna dair çalışmaları inceleyerek, hastalığın cinsel yolla bulaşma olasılığını araştırdığını duyurdu.

Özlem Türeci ve Uğur Şahin, maymun çiçeği aşısı geliştirdi mi? İlk kez net mesaj verdiler!

Korona virüsü salgınına karşı Comirnaty isimli aşıyı geliştiren BioNTech'in Türk kurucu ortakları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, İngiliz medyasına konuştu. Financial Times'a açıklama yapan Türeci ve Şahin, Türkiye'de de kullanılan korona virüsü aşısından elde ettikleri milyarlarca doları nasıl harcadıklarını duyurdu.

Bilim insanları uyardı! Maymun çiçeği belirtileri değişiyor!

Son haftalarda hızla yayılmaya başlayan maymun çiçeği virüsü ilgili endişe yaratan yeni bir açıklama geldi. ‘Hastalığın semptomları değişmeye başladı’ diyen bilim insanlarından ‘genital bölgelerinde ve anüs çevresindeki kabarcıklara dikkat edin’ uyarı geldi.

Maymun çiçeği virüsünün en önemli belirtisi açıklandı! Vücudunuzun dört yerinden birinde bu belirti varsa doktora gidin!

Dünya korona virüsü salgınıyla mücadeleye devam ederken son haftalarda maymun çiçeği salgınıyla mücadele ediyor. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere onlarca ülkede yüzlerce vaka açıklanırken, İngiliz uzmanlar göz ardı edilen ama hastalığın en önemli belirtisini kamuoyu ile paylaştı.

Dr. Gülten Erdem Ünlü tek tek sıraladı! Maymun çiçeği virüsünden korunmak için ne yapılmalı?

Son günlerde Afrika kaynaklı maymun çiçeği (monkeypox) virüsünün çok sayıda ülkede görülmesiyle birlikte bir açıklama yapan Dünya Sağlık Örgütü (WHO), ‘Tespit çalışmaları arttıkça vaka sayısının da artmasını bekliyoruz’ dedi.

Dünya Sağlık Örgütü ilk kez açıkladı! Maymun çiçeği virüsü nasıl bulaşıyor?

Dünya Sağlık Örgütü'nden üst düzey isimler, son dönemde Afrika dışındaki ülkelerde yoğun olarak tespit edilen ve endişe yaratan maymun çiçeği salgını ile ilgili arka arkaya açıklamalar yaptı.

Maymun çiçeği virüsünde cinsel ilişki uyarısı

6 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan koronavirüs ile mücadelesine devam ederken, başta Avrupa ülkeleri ve ABD olmak üzere onlarca ülkede tespit edildi. Vakaların artması sonrası ülkelerden, 'karantina' kararları peş peşe alınırken uzmanlardan 'cinsel ilişki' uyarısı geldi.

Sağlık Bakanlığı açıkladı! ‘Maymun çiçeği’ virüsü Türkiye’de görüldü mü?

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, monkeypox (maymun çiçeği) hastalığının Türkiye'de yakından takip edildiğini belirterek bir açıklama yaptı.

Maymun çiçeği virüsünün semptomları belli oldu

İngiltere'de maymun çiçeği virüsü vakaları 9'a yükseldi. İspanya ve Portekiz’in ardından İtalya ve İsveç de ülkelerinde virüse rastlandığını açıkladı. Virüsün ABD ve Kanada'da da tespit edildiği açıklandı.

Yeni virüs alarmı! Vaka sayısı 9'a yükseldi!

İngiltere'de maymun çiçeği virüsü vakaları 9'a yükseldi. İspanya ve Portekiz'de de maymun çiçeği virüsü vakalarına karşı alarma geçildi. Virüsün ABD ve Kanada'da da tespit edildiği açıklandı.