Omicron Haberleri

Omicron Haberleri

Korona virüsün en çok görülen 10 belirtisi açıklandı

Dünya çapında 6 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan corona virüsü evrim geçirerek değişmeye devam ediyor. İngiliz yetkililer ülke genelinde Covid-19'un Omicron varyantının alt türlerinin yayıldığını açıklarken en sık görülen 10 belirti de açıklandı.

Omicron’un kraken alt varyantının risk seviyesi düşük çıktı

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), Covid-19 hastalığına yol açan korona virüsünün XBB.1.5 kodlu alt varyantının risk seviyesinin düşük olduğunu bildirdi.

Korona virüsün en bulaşıcı varyantının en belirgin semptomları açıklandı

Korona virüsü salgını mutasyona uğrayarak yayılmaya devam ederken Dünya Sağlık Örgütü'nün de ‘en bulaşıcı varyant’ olarak adlandırdığı ve Omicron'un alt türü olan XBB.1.5 ile ilgili dikkat çekici bir açıklama geldi.

Omicronun yeni varyantı ortaya çıktı! İşte en sık görülen 5 belirtisi…

Dünya genelinde 6.6 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan Covid-19 salgınının en çok mutasyona uğrayan türü olarak bilinen Omicron varyantının en sık görülen 5 semptomu sıralandı.

Korona virüsün mevcut tedavilere dirençli yeni varyantı ortaya çıktı! Türkiye'de görüldü mü? İşte belirtileri...

Bilim insanları, 50 ülkede tespit edilen corona virüsün omicron varyantının yeni bir türünün, mevcut Covid tedavilerine dirençli olduğunu belirtti. Araştırmacılar endişelendiren BQ1 adlı varyanta karşı Covid-19 tedbirlerinin elden bırakılmamasını istedi. Peki BQ1 Türkiye'de görüldü mü?

Korkutan veriler açıklandı! Yeni Covid-19 dalgası mı geliyor?

Korona virüsü salgını bitmek bilmiyor. Test sayısının giderek azalmasına rağmen Avrupa'da DSÖ verilerine göre vaka sayılarının artış gösterdiği ortaya çıktı.

Bilim insanları uyardı! Covid-19’un en belirgin belirtisi değişti!

2019'dan beri yaşamı olumsuz etkileyen corona virüsü salgınıyla ilgili dikkat çekici bir bulguya erişildi.

Korona virüste endişe veren yeni varyant! 5 belirtiye dikkat edin!

2019'un son haftalarından beri yaşamı olumsuz etkileyen ve 6 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olup 615 milyondan fazla insana bulaşan korona virüsünün en çok mutasyona uğrayan türü Omicron varyantının yeni varyantı hızla yayılmaya başlıyor.

Koronavirüs bulaşanlara uyarı! Omicron varyantının ilk belirtileri değişti!

Dünya çapında 6 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan korona virüsünün en çok mutasyona uğrayan türü olan Omicron varyantının ilk belirtilerinin değiştiği açıklandı. Eskiden koku kaybı ve nefes darlığı gibi belirtilerin olduğu korona virüsünün yeni belirtileri arasında boğaz ağrısı öne çıkmaya başladı.

Korona virüse karşı dünyanın en büyük umuduydu! Paxlovid'den kötü haber geldi!

2 yılı aşkın süredir korona virüsü ile mücadele eden dünya şimdi de Omicron alt varyantı BA.5 için alarma geçmiş durumda. Bu alt varyant için özel aşı için geri sayıma geçilmiş durumda. Salgını tamamen hayatımızdan çıkarması umuduyla geliştirilen ilaçtan ise kötü bir haber geldi.

BioNTech, Omicron varyantına karşı geliştirilen aşıların dağıtıma hazır olduğunu açıkladı

Korona virüsü salgınına karşı Pfizer ile birlikte Covid-19 aşısı geliştiren BioNTech, Omicron BA.4 ve BA.5 aşılarının dağıtımına hazır olduklarını duyurdu.

Baba Vanga’nın bir kehaneti daha gerçek oldu

Balkanların Nostradamus'u olarak bilinen kör kahin Baba Vanga'nın 2022 için öngördüğü bir kehanet daha gerçek oldu.

Dünyanın umutla beklediği haber geldi! Aşıda yeni dönem!

2 yılı aşkın süredir koronavirüsü ile mücadele eden dünya şimdi de Omicron alt varyantı BA.4 ve BA.5 için alarma geçmiş durumda. Dünya genelinde vaka sayıları artmaya devam ederken Özlem Türeci ile Uğur Şahin’in sahibi olduğu BioNTech’ten beklenen açıklama geldi.

Koronada yeni belirtiye dikkat! Virüsü geçirenlerde hızla yayılmaya başladı!

Dünya çapında 6 milyondan fazla insanın ölmesine sebep olan korona virüsü, birçok insanda da ‘Uzun Covid-19’ sendromuna sebep olmaya devam ediyor. Covid-19'u atlatanlar arasında sabah uyandıklarında bir belirti öne çıkmaya başladı.

Bakan Koca açıkladı! Türkiye’de maymun çiçeği vakaları yükseldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de maymun çiçeği vakasının 5'e yükseldiğini belirtti.

Ünlü doktor Denis Kinane’den Covid-19 uyarısı! Ağzınıza dikkatli bakın, belirti çıkabilir!

Koronavirüs salgını Omicron varyantı ve alt türleriyle birlikte başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede hızla artarken, ünlü bilim insanı Denis Kinane'den endişe yaratan bir uyarı geldi.

Korona virüsün bir yeni belirtisi daha ortaya çıktı

Türkiye ve dünya genelinde Covid-19 pandemisi yeni varyantlarla etkisini sürdürürken, İngiltere'den Omicron BA.5 alt varyantının belirtileriyle ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi.

Bu semptomlara dikkat edin! Omicron’un alt varyantı hastalık belirtilerini değiştirmiş!

Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde yeni Covid-19 varyantlarıyla salgın yayılımını sürdürürken İngiltere'den endişeyi körükleyen açıklamalar geldi. Yetkililer Covid-19'un alt varyantı Omicron BA. 2.75'in (Centaurus) belirtilerini duyurdu.

Korona virüsün en bulaşıcı varyantı tespit edildi! 5 semptomu açıklandı!

Koronavirüs salgınında BA.5 varyantı endişesi başladı. Omicron'un alt varyantı olan mutant virüs, bugüne kadar görülen en bulaşıcı varyant... BA.5'in 5 ana semptomu ise açıklandı.

Omicron varyantının yeni bir belirtisi daha ortaya çıktı

Dünya çapında 6.3 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan korona virüsü salgını mutasyona uğramış alt türleri ve varyantlarıyla yayılmaya devam ediyor. Bilim insanları en çok mutasyona uğramış korona virüsünün alt varyantı BA.5'in yeni bir belirtisine dikkat çekti.

Uzmanlardan Omicron varyantının alt türü uyarısı! Bu semptomlara dikkat!

Son dönemde korona virüsü salgını başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde adeta hortlarken bilim insanları, Covid-19'un en çok mutasyona uğrayan türü olan Omicron varyantının BA.4 ve BA.5 varyantları ile ilgili uyarıda bulundu. Uzmanlar, bazı semptomlara dikkat edilmesi gerektiğini dile getirdi.

BioNTech ve Pfizer, yeni bir korona virüsü aşısı test etmeye başlıyor

Pfizer ve BioNTech'in yılın ikinci yarısında çok çeşitli korona virüslere karşı koruma sağlayan yeni nesil aşıların insanlar üzerinde testlerine başlayacağı açıklandı.

Pfizer/BioNTech’in Omicron aşısıyla ilgili çarpıcı sonuç

Türkiye'de de kullanılan corona virüsü aşısı Comirnaty'nin üreticisi Pfizer/BioNTech'in Omicron varyantına karşı geliştirdiği yeni aşının güncel verileri kamuoyu ile paylaşıldı. Uğur Şahin'den konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Tam ‘Oh be’ derken... Uğur Şahin’den korkutan koronavirüs uyarısı!

BioNTech'in Türk kurucu ortaklarından Uğur Şahin, Financial Times'a konuştu. Şahin, korona virüse karşı yeni uyarılarda bulundu.

Omicron’a yakalananlar dikkat! Büyük sır çözüldü!

İngiltere'de üç kez aşı yapılmış insanlardan alınan kan örnekleri ile yapılan araştırma koronavirüsün Omicon varyantının yeniden enfeksiyona karşı bir bağışıklık sağlamadığını buldu. Araştırma artan enfeksiyon vakalarını açıklamaya yardımcı olurken aşı çalışmalarının da önünü açabilir.

Uzman isim uyardı! Omicron varyantı sonrası bu belirtilere dikkat!

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Opera Anasanat Dalı Öğretim Üyesi ve Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. İsmail Koçak, korona virüsün pandeminin başlarında yol açtığı tat ve koku alma bozukluklarının yerini Omicron varyantıyla beraber, daha çok işitme kayıplarına bıraktığını söyledi.

Kış aylarında Omicron geçirenler dikkat! Uzmanlar, uyardılar!

Dünya çapında 6 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan korona virüsü salgını Omicron varyantıyla etkisini artırmaya devam ediyor. ABD'nin önde gelen kurumlarından Duke Üniversitesi'nde görevli uzmanlar kış aylarında Omicron varyantı bulaşanları uyardı.

DSÖ korkutan gelişmeyi duyurdu! 2 yeni alt varyant tespit edildi!

DSÖ, Covid-19'un dünyada en yaygın varyantı olan Omicron'un Güney Afrika'da 2 yeni alt varyantının saptandığını açıkladı.

Yeni korona dalgası yolda! Bilimsel araştırmadan endişe yaratan sonuç!

Dünya çapında 6.2 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan korona virüsü salgını Omicron varyantıyla yayılmaya devam ederken, bilim insanlarından endişe yaratan bir araştırma ve açıklama geldi.

Çift doz aşı olanlarda en sık görülen Omicron belirtileri belli oldu

Omicron'a karşı en iyi korumayı sağlamak için aralarında Türkiye'nin de bulunduğu pek çok ülke üçüncü doz kararı aldı. Norveç'ten gelen haber bu kararın önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Yapılan araştırma ile takviye doz olmayan kişilerde Omicron'a yakalanmaları durumunda görülen temel semptomlar belirlendi. İşte 2 doz aşı olanlarda en sık görülen Omicron belirtileri...