Resmi Gazete Haberleri

Resmi Gazete Haberleri

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'e yeni görev

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Basın İlan Kurumu Genel Kurulu temsilciliğine getirildi.

Doğu Demirkol açıkladı! 'Maske Kimsin Sen' hakkında flaş karar!

Resmi Gazete'de yayımlanan 'Basın ve Yayın Faaliyetleri' genelgesi sonrasında Fox TV'de yayınlanan 'Maske Kimsin Sen' final kararı almıştı. Yarışmanın jürilerinden komedyen Doğu Demirkol, programın yayından kaldırılmasını eleştirdi. Demirkol Twitter'dan 'Maske Kimsin Sen'in devam edeceğini ve nerede yayınlanacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TV programları için genelge

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı, ‘Basın ve Yayın Faaliyetleri’ ile ilgili genelgede isim verilmeden bazı TV programları için ‘gereğinin yapılması’ istendi.

Elektrik faturasından TRT yükü resmen kalktı

Elektrik faturalarından yüzde 2 oranında kesilen TRT payı resmen kalktı. TRT son 11 yılda elektrik faturalarından 9 milyar lira almıştı.

Youtuber ve mobil uygulama geliştiricilere KDV istisnası getirildi

Sosyal içerik üreticileri (Youtuber) ve mobil cihazlar için uygulama üreticilerinin kazançlarının katma değer vergisinden (KDV) istisnası 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren başlayacak.

Nureddin Nebati, yeni Hazine ve Maliye Bakanı oldu

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın yerine Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Nureddin Nebati getirildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa etti! İşte yerine gelen isim...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa etti. Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanı olarak Ziya Selçuk'un yerine atandı. Öte yandan, üç yeni bakan yardımcısı atandı.

TRT’de dikkat çeken atamalar! Yeni Genel Müdür kim oldu?

TRT'ye yönelik atamalar ve yönetim yapısına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Görev süresi sona eren TRT Genel Müdürü İbrahim Eren'in yerine Mehmet Zahid Sobacı atandı. Yeni Yönetim Kurulu Başkanı ise Ahmet Albayrak oldu. Yeni Yönetim Kurulu'na Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in oğlu Doç. Dr. Oğuzhan Bilgin ile Sabah yazarı Hilal Kaplan da girdi.

Basın Kartı Yönetmeliği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla değişti

Basın Kartı Yönetmeliği değişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan yeni düzenlemeyle basın kartı verme ve iptal şartları yeniden belirlendi.

Ruhsar Pekcan görevinden alındı, yeni bakan Mehmet Muş oldu

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevine son verildi. Pekcan'ın yerine ise Mehmet Muş atandı. Ticaret Bakanlığı yaptığı açıklamayla, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın eşinin yönetim kurulu başkanı olduğu şirketten dezenfektan alımı yapıldığını kabul etmişti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü! Vedat Bilgin ve Derya Yanık kabinenin iki yeni üyesi oldu!

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın kurulması için yayımlanan kararnameden sonra yayımlanan Resmi Gazete'nin mükerrer sayısı ile bakanlar belli oldu. Karara göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Vedat Bilgin atandı.

Berat Albayrak'ın istifası sonrası yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan oldu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasının dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesinin ardından yerine geçecek isim de belli oldu. 2016-2018 yılları arasında Kalkınma Bakanı olarak görev yapan Lütfi Elvan, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirildi.

Google'dan flaş Türkiye kararı! 1 Kasım’dan itibaren…

Google Türkiye’de yayınlanan reklamlar için ek yüzde 5’lik kesinti yapmaya başlayacağını duyurdu.

Aydın Doğan'ın yeni işi belli oldu

Posta, Hürriyet, Doğan Haber Ajansı, CNN Türk, Kanal D gibi medya kanallarının eski sahibi Aydın Doğan'ın yeni yatırımı belli oldu. Doğan Holding'in faaliyetlerine izin çıktı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü… Öğretmenler Günü ile ilgili kutlamalar, 26 Kasım 1992’de Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği kapsamında gerçekleştiriliyor.

Sinema düzenlemesi izleyici mağduriyetini engelleyecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı 'Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik' Resmî Gazete'de yayımlandı. Yönetmeliğe göre sinemalarda halk günü haftada ikiye çıkarılıyor.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü'ne Rıdvan Duran atandı

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’yle Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca görevden alındı. Karaca’nın yerine Rıdvan Duran atandı. Yakup Karaca, Temmuz 2015’ten bu yana Basın İlan Kurumu Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

RTÜK, artık internet üzerinden yayın yapan TV’leri de denetleyecek

İnternet üzerinden yayın yapan yurtiçi ve yurtdışı televizyon kanallarına RTÜK denetimi getirildi.