Şehir Tiyatroları Haberleri

Şehir Tiyatroları Haberleri

Oyuncu Demiray Erül hayatını kaybetti

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Demiray Erül, 84 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Türk Tiyatrosu’nun usta ismi Rauf Altıntak, yaşamını yitirdi

Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun usta sanatçısı Rauf Altıntak hayatını kaybetti.

18 yıllık evlilik 10 dakikada bitti! Müge Akyamaç ve Sedat Uğur boşandı!

Milyarder, Gurbetçi Şaban ve Şaban Pabucu Yarım gibi unutulmaz Yeşilçam filmlerinde rol alan oyuncu Müge Akyamaç, 18 yıllık eşi Sedat Uğur’dan tek celsede boşandı.

Kenan Işık'ın sağlık durumu nasıl?  Yakın arkadaşı Ozan Zeybek açıkladı!

2014'te beyin kanaması geçiren ve komada olan Kenan Işık'ın sağlık durumuna ilişkin yakın arkadaşı Ozan Zeybek bilgi verdi. Zeybek, ‘Kenan Işık bıraktığımız gibi’ dedi.

Ayşegül İşsever, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği’ne atandı

İBB Şehir Tiyatroları’nda Genel Sanat Yönetmenliği görevine Ayşegül İşsever getirildi. Kurumda yıllardır birçok oyunda rol alan, çeşitli sanatsal görevlerde bulunan ve son olarak Sahne Direktörlüğü görevini yürüten İşsever, İBB Şehir Tiyatroları’nda bu göreve gelen üçüncü kadın oldu.

Sezai Aydın neden öldü? Sezai Aydın'ın oğlu Arda Aydın, acı gerçeği açıkladı!

John Rambo, Rocky Balboa ve Fred Çakmaktaş gibi karakteri seslendiren, tiyatronun usta isimlerinden Sezai Aydın'ın ölümü sevenlerini yasa boğdu. Gelen son haberlerden sonra Sezai Aydın'ın oğlu Arda Aydın babasıyla ilgili acı gerçeği açıkladı.

Usta sanatçı Doğan Bavli hayatını kaybetti

Tiyatro ve seslendirme sanatının önemli isimlerinden Doğan Bavli, 80 yaşında hayatını kaybetti. Bavli'nin vefat haberini, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Devlet Tiyatroları duyurdu.

Orta Asya müziğine ilk ödül

Gayrettepe Masquerade Clup’de gerçekleşen RM’C RMU MASTER ödül töreni Rüya Masal Coşkuntuna organizatörlüğünde hayli renkli geçti. Seçkin davetlilerin katıldığı gecede bir ilk yaşanırken Orta Asya müziğine ödül verildi.

Şehir Tiyatroları, 16 oyunla açılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yeni sezonu 1 Eylül'de açıyor. Yeni sezonda altısı yeni toplam 16 oyun sergilenecek.

Süha Uygur ameliyat oldu

Diz protezi takılan Süha Uygur'dan güzel haber geldi. Nejat Uygur'un oğlu Süha Uygur uzun zamandır devam eden diz ağrıları sonrası ameliyat masasına yattı. Uygur dün gerçekleşen operasyonla ameliyat edildi.

Usta oyuncu Erol Keskin, hayatını kaybetti

Usta oyuncu Erol Keskin’in yaşamını yitirdiği öğrenildi. Sanatçı Müjdat Gezen, ‘Erol Keskin, Türk Tiyatrosu'nun çok değerli bir aktörü ve yönetmeniydi’ dedi.

Oyuncu Handan Uran Ertuğrul, hayatını kaybetti

Devlet Tiyatroları emekli oyuncusu, İBB Şehir Tiyatroları kurucusu Muhsin Ertuğrul’un eşi Handan Uran Ertuğrul hayatını kaybetti. Ertuğrul için 2 Nisan 2021 Cuma günü saat 10.00’da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde cenaze töreni düzenlenecek.

Usta oyuncu Devrim Parscan, hayatını kaybetti

Türk Sineması’nın usta oyuncularından Devrim Parscan’ın hayatını kaybettiği öğrenildi.

Usta oyuncu Metin Çoban hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Metin Çoban'ın hayatını kaybettiği öğrenildi. Acı haber, felaket tellalı Onur Akay verdi.

İBB, Yıldız Kenter Tiyatrosu’nu satın alıyor

Şişli’deki Yıldız Kenter Tiyatrosu’nun Şehir Tiyatroları bünyesinde faaliyetlerini sürdürmesi için İBB tarafından satın alınmasına oybirliği ile karar verildi.

Usta tiyatrocu Ersan Uysal vefat etti

Türk tiyatrosunun usta isimlerinden tiyatrocu Ersan Uysal’n hayatını kaybettiği öğrenildi.

Ünlü isimler, konserlerini iptal etti

Berkay, Hatice ve Emel Sayın sosyal medya hesabından paylaşım yaparak İdlib'de 33 askerimizin şehit edilmesinin ardından konserlerini iptal etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen tüm kültür sanat etkinlikleri de 3 gün süreyle iptal edildi.

Haldun Ergüvenç, hayatını kaybetti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçılarından Haldun Ergüvenç, vefat etti. Ergüvenç'in cenazesi 1 Ağustos Perşembe saat 14:30'da Şişli Camii'nde kılınacak ikindi namazına müteakip Topkapı Kozlu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.