Sosyal Medya Platformu Haberleri

Sosyal Medya Platformu Haberleri

Mehmet Ali Erbil’in TikTok isyanı! ‘10 gündür…’

Mehmet Ali Erbil, geçtiğimiz haftalarda TikTok’a hızlı bir giriş yapmış, canlı yayındaki hareketleriyle çok konuşulmuştu. Ünlü şovmen, önceki günlerde ise sosyal medya platformunda dünyaca ünlü Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo ile konuştuğunu sanmasıyla adından söz ettirmişti. Son olarak Asmalımescit'te bir mekanda görüntülenen Erbil, Tiktok ile ilgili konuşurken, davalık olduğu Ece Ronay'a da göndermede bulundu.

TikTok’ta sır perdesi kalkıyor! Videoları kimin kaydettiği görülecek!

Popüler sosyal medya platformu TikTok, yeni bir özellikle geliyor. Bu özelliğe göre videoları kimin kaydettiğini görebileceksiniz!

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’den yeni platform! Adı bile belli oldu!

Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey, yeni merkeziyetsiz sosyal medya platformu Bluesky'ın beta testlerinin yakında başlayacağını açıkladı.

Twitter'dan devrim gibi karar! Ekran görüntüsü devri son buluyor!

Popüler sosyal medya platformu Twitter, ekran görüntüsü almanızın önüne geçmek için yeni bir adım atıyor. Çıkan bilgilere göre Twitter, bu konuda 'yeni pencere' üzerinde çalışıyor.

TikTok ne kadar kazandırıyor? İşte fenomenlerin kazancı…

Popüler sosyal medya platformu TikTok üzerinden para kazanmak mümkün. Peki, TikTok ne kadar kazandırıyor? İşte cevabı…

Instagram çöktü mü? Erişim sorunları yaşanıyor!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Instagram, yaşanan erişim sıkıntısıyla gündeme geldi. Peki Instagram çöktü mü?

Twitter’ın ‘düzenleme’ özelliğinin detayları belli oldu

Sosyal medya platformu Twitter'ın Tweet düzenleme özelliğiyle ilgili detaylar geliyor. Son haberlere göre özellik bir sınırla geliyor.

Instagram, herkesin beklediği özelliği getiriyor

Popüler sosyal medya platformu Instagram, Twitter'daki 'retweet' benzeri özelliği getiriyor. Bu özellik, gönderilerin viral olmasında daha da etkili olacak.

Twitter’ın OnlyFans benzeri planı ortaya çıktı

Popüler sosyal medya platformu Twitter, yeni bir konuyla gündemde. Şirket, OnlyFans benzeri bir hizmet oluşturmaya çalıştı.

Twitter, yeni görünümünü test ediyor

Popüler sosyal medya platformu Twitter, yeni bir tasarımı test ediyor. Bu tasarımı ise kenar çubuğu menüsü üzerinde deniyor. İşte yeni hali…

Twitter kullanıcıları dikkat! Bilgileriniz satışta!

Popüler sosyal medya platformu Twitter veri ihlaliyle tekrar gündemde. Kullanıcı bilgileri bu kez satışa çıkıyor.

Instagram yeni yerler keşfetmenize yardımcı olacak

Popüler sosyal medya platformu Instagram, yeni yerler keşfetmenize yardımcı olacak bir harita özelliği getiriyor.

Facebook, çoklu profil özelliğini test ediyor

Sosyal medya platformu Facebook, kullanıcıların, tek hesaba bağlı 5 kadar profil oluşturabilmesi özelliğini test ediyor.

Meta duyurdu! Instagram Reels için yeni dönem!

Instagram kullanıcılarını ekrana kilitlemeyi başaran Reels, daha iyi bir deneyim sunabilmek için yeni döneme geçiş yapıyor.

En popüler TikTok hesapları belli oldu! İşte yeni rekor…

2022 yılının en popüler TikTok hesapları neler? 22 yaşındaki Senegalli fenomen, 142.9 milyon takipçiyle rekor kırdı.

Twitter’da karakter sınırı kalkıyor! Ama sandığınız gibi değil!

Twitter Notes ile platformdaki birçok özellik değişecek gibi görünüyor. Yenilik, tweet düzenlemeyi ve sınırsız karakteri mümkün kılıyor.

Fenomenlere vergi istisnasının şartları belli oldu

Gelir İdaresi Başkanlığı, sosyal medyadan gelir elde eden içerik üreticileri için vergi istisnası rehberi hazırladı. Fenomenlerin vergi istisnasından yararlanması için Türkiye'de kurulu bankalarda hesap açması, bütün hasılatını bu hesap aracılığıyla tahsil etmesi gerekiyor.

Instagram kullanıcıları müjde! Özellikler genişliyor!

Popüler sosyal medya platformu Instagram, gönderi sabitleme özelliğini genişlettiğini duyurdu. Bununla birlikte pek çok yeniliği de açıkladı.

TikTok, yeni bir arayüzü test ediyor

Popüler sosyal medya platformu TikTok, daha ferah bir görüntü için çalışıyor. Şirket, yeni bir arayüzü test ediyor.

Elon Musk, Twitter'a rest çekti! 'Kanıt göstermezseniz anlaşma ilerlemez'

Nisan ayında Twitter'ı 44 milyar dolar karşılığında satın alacağını duyuran fakat geçtiğimiz hafta sosyal medya platformunu satın alma anlaşmasının askıya alındığını bildiren Elon Musk'tan, yeni bir açıklama geldi. Dünyanın en zengin iş adamı, Twitter'ın spam hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5'inden azını oluşturduğuna dair kanıt göstermemesi durumunda, anlaşmanın ilerlemeyeceğini söyledi. Musk, ‘Teklifim, Twitter'ın SEC dosyalarının doğru olmasına dayanıyordu. Dün, Twitter'ın CEO'su yüzde 5 (spam hesaplar) kanıtını göstermeyi açıkça reddetti. Bu anlaşma, kanıt gösterilene kadar ilerleyemez’ dedi.

Elon Musk’ın Twitter planları belli oldu! Binlerce kişiyi işe alacak!

Twitter'ı satın alan Elon Musk'ın sosyal medya platformu ile ilgili planları belli oldu. Tesla CEO'su milyarder iş insanı, Twitter'da çalışmak üzere binlerce yeni çalışanı işe almak, mevcut çalışanların bir kısmını işten çıkarmak ve 2028 yılına kadar şirket gelirini beş katına çıkarmak istiyor.

Twitter’dan o reklamlara yasak

Twitter, net-sıfır karbon emisyonu hedefinde ilerlerken bir hamle de daha bulunuyor ve iklim değişikliğini reddeden reklamları yasaklıyor.

Clubhouse, yeni güncelleme test ediyor! Kullanıcılar çevrim içi görünecek!

Clubhouse, blog hesabından yayınladığı gönderiyle kullanıcılarının çevrim içi görüneceğini duyurdu! Ayrıntılar için işte detaylar...

Instagram, beklenen ‘Ebeveyn Kontrolleri’ni getiriyor

Instagram, çocukların güvenli bir deneyim sunması adına Ebeveyn Kontrolleri özelliğini getiriyor! İşte detaylar…

Twitter, büyük tepki toplayan özelliğini iptal etti

Twitter, kısa sürede büyük tepki toplayan sekmeli ana sayfa özelliğini geri çektiğini açıkladı. Kullanıcılar eski zaman akışına kavuştu.

Ünlü şarkıcının canlı yayında göğsü açıldı! Program sunucuları şoke oldu!

The One Show'a video bağlantısıyla bağlanan ünlü şarkıcı Camila Cabello, canlı yayında talihsiz bir kaza geçirdi. Ünlü şarkıcının yayın sırasında göğsü açıldı.

Instagram, yeni özellikle kullanıcı güvenliğini arttırıyor

Instagram Yorum Kontrolleri özelliği sayesinde artık yorumlar filtrelenecek! Kullanıcı güvenliğini arttıran yeni özellik için işte detaylar…

TikTok, daha yüksek gelir için videoları uzatıyor

Geçen yıl TikTok, videolarının maksimum uzunluğunu üç dakikaya çıkaracağını duyurmuştu. Sosyal medya platformunun bu hamlesi kullanıcıları tarafından onaylanmasa da TikTok, gelirlerini yükseltmek için adım atmakta kararlı.

Twitter, ücretli özelliğini bedava yaptı

Twitter, DM (Direkt Mesaj) bölümünde sunduğu ücretli özelliklerden bir tanesini bedava yaparak herkese açık hale getirdi.

Twitter'a video oynatma hızı özelliği geliyor

Twitter, kullanıcıların uygulamadaki hem video hem de sesli tweet'lerin oynatma hızını kontrol etmelerini sağlayacak, Android ve web üzerinde yeni bir test başlattı.