Turkovac Aşısı Haberleri

Turkovac Aşısı Haberleri

Vakalar arttı, yeniden kapanma olacak mı? Bakan Koca açıkladı!

Koronavirüs vakalarında 40 kat artış yaşandığını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Yeni yoğun bakımların açılması gibi bir durum yok. Panik havası yok. Nerede maske takılması gerektiğini, nerede kendimizi korumamız gerektiğini artık hepimiz biliyoruz. Yeniden kapatma ve benzeri durumlar olmayacak. Aşımız var, ilacımız var, tedbirlere devam’ diye konuştu.

Artan koronavirüs vakaları sonrası dördüncü doz aşı randevuları açıldı! Peki, kimler aşı olabilecek?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 'hatırlatma dozu' uyarısının ardından koronavirüs aşısı yaptırmak isteyenler için yeni hatırlatma dozu randevuları açıldı. Son yaptırdığı aşının üzerinden 6 ay geçenler için randevu e-nabız sistemine tanımlandı.

Bilim Kurulu’ndan maske ve kısıtlama kararı! Bakan Koca, koronada yeni dönemi açıkladı!

Bilim Kurulu, korona virüsüyle mücadelede gelinen nokta, maske yasağı ve kısıtlamaların tekrar değerlendirilmesi gündemiyle toplandı. Kritik toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronada alınan yeni kararları açıkladı. Buna göre maske ve HES kodu zorunluluğu kalktı. Öte yandan okullarla ilgili de yeni bir karar alındı. İşte 5 maddede yeni corona kararları...

Bilim Kurulu Üyesi açıkladı! TURKOVAC ne kadar koruyucu?

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, TURKOVAC aşısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kara, TURKOVAC aşısının, ölümü önlemede çok etkili olduğunu belirterek, 'Aşımızda diğer inaktif aşılara karşı daha iyi koruyucu nitelikte olan bazı veriler ortaya çıktı.' dedi.

Turkovac aşısının Faz-3 sonuçları açıklandı

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal, yerli aşı Turkovac'ın Faz-3 sonuçlarını canlı yayında açıkladı.

TURKOVAC aşısının korona virüse karşı etkinlik oranı belli oldu

Erciyes Üniversitesi tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde Acil Kullanım Onayı alan korona virüsü aşısı TURKOVAC'ın Delta Varyantı'na karşı yüzde 100 etkili olduğu açıklandı.

Yerli koronavirüs aşısı TURKOVAC için acil kullanım izni çıktı

Sağlık Bakanlığı'nın 25 Kasım'da acil kullanım için başvuruda bulunduğu yerli aşı TURKOVAC'a acil kullanım izni çıktı. Bu sonucun ardından Türkiye'nin yerli aşısı da koronavirüsle savaşta vatandaşın hizmetine sunulacak.

Twitter, 2021 yılının en çok konuşulan isimlerini açıkladı

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanı bir araya getiren Twitter, 2021 yılında Türkiye'de de insanların sohbet ve etkileşim için buluşma noktası haline gelirken, sağlıktan siyasete, müzikten spora gündemin nabzını tutmayı başardı. İnsanlar dünyada neler olup bittiğini görmek için Twitter'daydı ve Twitter’ı fikir alışverişinde bulunmak ve birbirlerini desteklemek için kullandı.

Uğur Şahin ve Özlem Türeci'den Turkovac aşısı yorumu

İspanya'nın en prestijli ödülü olan Asturias Prensesi Ödülleri'ne layık görülen BioNTech'in kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci, ödül sonrası düzenledikleri basın toplantısında yerli aşı Turkovac hakkında da açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca, yerli aşı için tarih verdi

Türkiye'de yapılan aşı sayısı 100 milyonu geçerken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklamalarda bulundu. Mu varyantı hakkında Bakan Koca, ‘Mu varyantı 2 vaka var. Bunlar İstanbul'da ve ayakta takip ediliyor. Genellikle ağır bir vaka olduğu söyleniyor ancak bizim takip ettiğimiz vatandaşlarımızda bu durum söz konusu değil’ dedi. Yerli aşıyla ilgili ‘Turkovac acil kullanım onayı aşamasına geldi. Ekim'de seri üretime geçeceğiz’ ifadelerini kullanan Koca, 'Okullar yeniden kapanacak mı?' sorusuna da cevap verdi.

Bakan Koca açıkladı! Kurban Bayramı’na kadar aşı hedefi ne olacak?

‘En az bir doz aşısı yapılan kişi sayısı 35 Milyondan fazla: 18 yaş ve üzeri nüfusumuzun yüzde 57 kadarı aşılanmış durumda’ diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı'na kadar hedefin yüzde 70 olduğunu duyurdu.

Bakan Koca açıkladı! Delta varyantı kaç kişide görüldü?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kaç kişinin Delta varyantına yakalandığını açıkladı.