Youtube Shorts Haberleri

Youtube Shorts Haberleri

YouTube Shorts’tan para kazanma dönemi başlıyor! Tarih belli oldu!

Video alanında lider olan YouTube, Shorts üzerinden para kazanma döneminin ne zaman başlayacağını açıkladı.

YouTube tasarımı bir kez daha değişti

Geçtiğimiz günlerde Premium abonelik hizmetine dünya çapında yaptığı fiyat zammı ile gündeme gelen YouTube, bugün…

YouTube’dan flaş Shorts hamlesi! Reklam geliri sunma kararı aldı!

Video paylaşım platformu YouTube, TikTok ile rekabette vites yükselterek Shorts içerik üreticilerine reklam geliri sunma kararı aldı.

YouTube’un yeni aracı, videoları kısa hale getiriyor

YouTube, TikTok ile rekabetine yönelik iki yıl önce yayınladığı YouTube Shorts için yeni özelliğini tanıttı. Video içerik platformu, yüklenen videoların kısaltılmasını sağlayan aracını duyurdu.

Tarkan, Geççek’le Türkiye gündemini belirledi! Rekora koşuyor!

Tarkan'ın yeni şarkısı Geççek, dün saat 21.00 itibariyle yayınladı. Şarkı yayınlanır yayınlanmaz Türkiye'nin gündemine oturdu. Şarkının video klibi sosyal medyada on milyonlarca kişi tarafından izlenirken, beğeni yağmuruna tutuldu.

YouTube Shorts fonu şimdi Türkiye’de

YouTube, Ekim ayından itibaren kısa video içerik üretimini teşvik etmek amacıyla YouTube Shorts Fonu’nu Türkiye’de de kullanacağını açıkladı. Shorts formatında yaratıcı ve benzersiz videolar üreten içerik üreticilerine ve sanatçılara, yaptıkları katkılar karşılığında ödeme yapılacak.

TikTok, video sürelerini uzatıyor

TikTok, kullanıcılarına daha uzun videolar oluşturabilmeleri için hazırlanıyor. Sosyal medya platformu, videoların uzunluğunu 60 saniyeden üç dakikaya çıkarıyor.