Nilgün Belgün: Diziden tiyatro yüzünden kovuldum

Nilgün Belgün'le Aşk ve Komedi, 11. yılında kapalı gişe oynuyor. Oyuncu , 'Diziden tiyatro yüzünden kovuldum. Artık ölsem de gam yemem' dedi.

Nilgün Belgün: Diziden tiyatro yüzünden kovuldum

Her daim neşeli, kendisiyle barışık, enerjik, yıllara meydan okuyan usta sanatçı Nilgün Belgün'ün hayat hikayesinden ve anılarından yola çıkarak sahnelediği ‘Nilgün Belgün'le Aşk ve Komedi’ isimli müzikli danslı gösteri, tam 11 yıldır sahnede ve hala kapalı gişe sergileniyor. 

Nilgün Belgün'ün büyük ilgi gören İçimdeki Kadın Aşk ve Komedi isimli kitabından sahneye uyarlanan Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi isimli müzikli danslı gösteride, sanatçı, hayatını, anılarını, yaşadıklarını, şarkılar ve danslarla kimi zaman hüzünlü, kimi zaman kahkahalar eşliğinde anlatarak seyircileri ile buluşuyor.

Nilgün Belgün, 11 yılın gururunu şöyle anlatıyor:

"11 sene tek başına bir kadın olarak bir gösteri yapıyorum ve en az 4 kere gelen oluyor, 19 kere gelen gördüm. Güzel bir yol almışım Türk Tiyatrosunda, herkes bırakıp dizilere geçti, ben diziden tiyatro yüzünden kovulmuş kadınım. Yabancı Damat'ta ya tiyatro ya dizi dendi bana, ben tiyatroyu seçtim. Dizilerde para kazanılıyor biliyorsunuz, ben tiyatroyu seçtim. Seyirciye bu saygımın ve sevgimin dönüşü bu bana...

Artık ölsem de gam yemem, bu başarıyı yakaladım ya. Tek başına bir kadınım! 11. yılımdayım ve oyunumu sold out yapıyorum, anlatılmaz, aşk gibi bir şey bu, yaşanır. Yurtdışında da benim oyunumun bir benzeri yok, çünkü ben hem performans gösteriyorum, hem dans, hem şarkı söylüyorum."