Şarkıcı Gülşen'in Kartal'daki konseri iptal edildi

İmam hatip liselilere yönelik sözleri gerekçesiyle 3 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanan Gülşen hakkında verilen ev hapsi kararı sonlandırılmıştı. 16 Eylül'de İstanbul Kartal'daki bir mekanda sahne alması beklenen Gülşen'in konseri iptal edildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında TCK'nin 216. maddesi kapsamında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan başlatılan soruşturma doğrultusunda şarkıcı Gülşen Bayraktar Çolakoğlu, 25 Ağustos’ta tutuklanmıştı.

Avukatı Emek Emre’nin itirazını değerlendiren nöbetçi İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi, Çolakoğlu’nun 29 Ağustos’ta "konutu terk etmeme" şartıyla tahliyesine karar vermişti. Emre’nin 6 Eylül’deki itirazı üzerine İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararla Gülşen Bayraktar Çolakoğlu’nun ev hapsi 12 Eylül’de kaldırıldı.

'Yargılanma bitinceye kadar sahneye çıkmayacak' iddiası

16 Eylül'de İstanbul Kartal'daki mekanda sahne alması beklenen Gülşen'in konseri iptal edildi. Ünlü şarkıcının yargılanması bitinceye kadar sahne almayacağı konuşuluyor. Mekan, web sitesinden konsere dair bilgileri kaldırdı.

Dava süreci boyunda sessiz kalacak

Gülşen'in bugün çıkan konser haberlerinin yalan olduğu ortaya çıktı!

Ünlü şarkıcı Gülşen’in bugün çıkan Kartal'da konser verecek haberlerinin, gerçeği yansıtmadığı öğrenildi. Gülşen’in avukatlarından bilgi edinen OnurAkayMedya’dan Mustafa Barış Durak, Gülşen’in davası sonuçlanana kadar hiç bir yerde konsere çıkmayacağını duyurdu. Edinilen bilgiye göre Gülşen, dava süreci boyunca sessiz kalacak ve bu süre zarfında yeni şarkılar yazacak.

Ataşehir'de 30 Nisan 2022'de verdiği bir konserde, imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözleri nedeniyle konutu terk etmemek şartıyla tahliyesine karar verilen Gülşen hakkında, itiraz üzerine üst mahkemece ev hapsinin kaldırılmasına da karar verilmişti. Ayrıca Gülşen hakkında yurtdışına çıkış yasağı ve en yakın karakola imza verme şartı da getirilmişti.

Ünlü şarkıcı, 21 Ekim'de hakim karşısına çıkacak.

3 yıla kadar hapis cezası talebi

Gülşen, 21 Ekim'de hakim karşısına çıkacak. Ünlü popçu, Ataşehir'de 30 Nisan 2022'de verdiği bir konserde imam hatip liselilere yönelik sözleri gerekçesiyle 3 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanıyor.

Özür diledi

Gülşen, yaşananların ardından Instagram hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

"Uzun yıllardır birlikte çalıştığım çalışma arkadaşlarım ile iş ve çalışma ortamında yapmış olduğum bir espri toplumu kutuplaştırmaya hedefleyen kimseler tarafından öne çıkarılarak yayınlanmıştır. Sözlerimin ülkemizdeki kutuplaştırmayı hedefleyen kötü niyetli kimselere malzeme vermiş olmasından dolayı üzgünüm. İnandığım özgürlüğü savunurken eleştirdiğim radikal uca kendimin savrulduğunu görüyorum. Videodaki söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum. Daha başka bir dil bulmalıydım; bulacağım."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN