Seren Serengil, ameliyat oldu! İşte son durumu...

Geçirdiği mide küçültme ameliyatı sonrası 'Dumping sendromu'na yakalanan ve 43.5 kiloya kadar düşen Seren Serengil, ameliyat oldu. Ünlü şarkıcının sevgilisi Mustafa Rahman Tohma, operasyonun iyi geçtiğini söyledi.

Seren Serengil, ameliyat oldu! İşte son durumu...

2016'da midesinden ameliyat olan ardından da hızla kilo vermeye başlayan Seren Serengil (50), sıkıntılı dönemden geçiyor. 'Dumping sendromu'yla mücadele eden şarkıcı ve sunucu Seren Serengil, karaciğer, pankreas ve böbreklerinin iflas etmek üzere olduğunu söylemişti.

“Ameliyat iyi geçti”

Serengil, bugün ameliyat oldu. Mustafa Rahman Tohma,  Serengil'in ameliyatının iyi geçtiğini duyurdu.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Tohma, sevgilisinin son durumunu paylaştı:

“Allah'ım sana sonsuz şükürler olsun, ameliyatımız çok güzel geçti.”

"Ameliyat masasında kalabilirmişim!"

"Artık hastalıkla gündeme gelmek istemiyorum!" diyen Serengil, geçtiğimiz günlerde sevenlerinden dua istemişti.

Ünlü isim, "Erken ameliyat kararı alındı. Bir buçuk ay damardan beslenecektim ama ilerleme olmadığı için beklemek doğru değilmiş. Perşembe günü hastaneye yatacağım, cuma sabahı ameliyat oluyorum. Zor bir ameliyat olacağını söylediler. Çok korkuyorum, vücut kaldıramayabilirmiş... 'Ameliyat masasında kalabilirsin' dediler. Her şey kötü de gidebilir. Kan organlara gitmiyor." ifadelerini kullanmıştı.

"Herkes çok üzülüyor"

Seren Serengil, daha sonra sözlerini şöyle sürdürmüştü:

“Yılbaşına kadar beklemeyi düşünüyordum ama o kadar zamanımız yokmuş, bir an önce olmam gerekiyor. Bu duruma herkes çok üzülüyor, bir an önce bitsin sürekli hastalıkla gündeme gelmek de istemiyorum.”

43,5 kiloya kadar düşen Serengil, ameliyatını gerçekleştiren İzmir'deki hastanenin ve doktorun kendisine yardımcı olmadığını ve bu nedenle şikayetçi olacağını açıklamıştı.

Serengil, "Pankreas yetmezliği, karaciğer yetmezliği var, safra kesem alındı, böbrek taşı düşürmeye başladım. Safra kesem gitti, karaciğer enzimlerim korkunç yüksek. Doktor 'geri dönüşüm ameliyatı olmazsan siroza çevirecek' diyor. Boyum 4 santim kısalmış." demişti.