Üç Kız Kardeş'te Türkan gerçeği öğrendi! 'Somer asla söylemezdi, iyi ki duydu'

Kanal D ekranlarının çok sevilen dizisi 'Üç Kız Kardeş', 11 Ekim Salı akşamı 21'inci bölümüyle ekranlara geldi. Türkan, Derya ve Dönüş adlı üç kız kardeşin hikâyesinin anlatıldığı diziye Türkan'ın hamileliği ve iyice kontrolden çıkan Mine'nin halleri dikkat çekerken Türkan'ın, Mine ve Somer hakkındaki tüm gerçekleri öğrenmesi bölüme damga vurdu. İşte 'Üç Kız Kardeş'in son bölümünde yaşananlar…

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

İclal Aydın’ın aynı adlı romanından uyarlanan Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Üç Kız Kardeş’, salı akşamları ekranlara gelmeye devam ediyor. Başrollerini Özgü Kaya, Berker Güven’in paylaştığı yapım, 11 Ekim’de 21’inci bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Üç Kız Kardeş’in yeni bölümünde; Türkan’ın hamilelik haberinin ardından Kiraz bebeğin babasının kim olduğunu öğrenmesi gündem oldu.

"Bu adamdan boşanacaksın"

'Üç Kız Kardeş’in son bölümünde; Mine’nin de Korman Ailesi’nin evinde kaldığını öğrenen Nesrin, kızını yollamak istemedi. Türkan’a yalanların içinde yaşadığını, artık buna izin vermeyeceğini söyleyen Nesrin Hanım, boşanmaları gerektiğini ifade etti. Annesinin tavrına şaşıran Türkan, onun ısrarına dayanamayarak hamile olduğunu söyledi.

Somer, karısını alıp evine gitti

Ardından kızını yukarı yollayan Nesrin, kapıyı açarak Somer’le yüzleşti. Kızını o eve ağlaması için yollamadığını söyleyen Nesrin, “Ben sana güvenmiştim. Yazıklar olsun. Sen Mine ile Türkan’ı nasıl aynı eve sokarsın? Hiç mi onurun yok senin?” dedi. Çaresiz kaldığını söyleyen Somer Korman, Mine’nin zor bir lohusalık geçirdiğini mecbur olduğunu söyledi. Nesrin’i dinlemeyen Somer, karısını da alıp evine gitti.

Annesinin sözlerine anlam veremeyen Türkan, Somer’e aralarında bilmediği bir şey olup olmadığını sorarken; bebeği böyle öğrenmesini istemediğini söyledi. Bunun önemi olmadığını belirten Somer ise akşam aile yemeğine çıkmayı teklif etti. Karısına yeni bir elbise sipariş eden Somer; Mine, Kiraz'ı bahçede yalnız bırakınca koşup kızını aldı.

Üç Kız Kardeş'te Türkan gerçeği öğrendi! 'Somer asla söylemezdi, iyi ki duydu'

Rüçhan Korman, Özer'in peşinde

Belediye başkanıyla görüşeceğini söyleyerek evden çıkan Özer’in peşine düşen Rüçhan Hanım, onun gittiği restorana gitti. Mustafa’nın geldiğini ve kocasının onunla oturduğu gören Rüçhan orayı terk etti. O anlarda tuvalete giden Sevilay, Rüçhan’ı görünce bekledi. Ardından oğlu ve Özer’in yanına giden Sevilay, Mustafa onu tersleyince; üzüldü.

Derya ve Nesrin yüzleşti

Bu sırada Serdar’dan kendisinin değil, Dönüş'ün evlatlık olduğunu öğrenen Derya, eve yalnız geldi. Annesine gerçekleri soran Derya, tüm hikâyeyi ondan dinledi. Bunu kimseye söylemeyeceğine söz veren Derya, annesine sıkıca sarıldı. Akşam da babasının yurt kaydını yaptırmasına mutlu oldu.

Türkan ve Somer'den bebek müjdesi

Aynı anlarda Özer, Rüçhan, Türkan ve Somer de yemeğe gitti. Yemekte duyurulan bebek haberi, herkesi çok mutlu etti. Somer, güzel haberin ardından aldığı mücevheri Türkan’a verdi. Rüçhan’ın iğnelemelerine aldırmamaya çalışan Türkan, midesi bulanınca tuvalete gitti. Peşinden gelen Rüçhan Hanım’a da evde geçici olarak kaldıklarını söyledi. Hamileliği kimseye söylememeleri konusunda çocukları tembihleyen Rüçhan, "bilhassa Mine bilmesin" diye uyardı. Yemeğe davet edilmediği için sinirlenen Mine ise bütün akşam içki içip, bebeği emzirdi. Gece eve gelince bebeğin kustuğunu öğrenen Somer ve Türkan, onunla ilgilendi.

Mine'den Türkan'a sert çıkış

Sabah uyanınca kızını yatağında göremeyen Mine, çığlık çığlığa Somer’in odasına daldı. Kızını kendinden koparamayacaklarını ifade eden Mine, “Aklınızca bebeğimi benden koparıp, Türkan’a annelik yaptıracaksanız” dedi. Rüçhan’ın kendisine “Haddini bil” demesiyle de Türkan’a dönüp; “Kendin doğuramadın ya” diye bağırdı. Ne yapacağını bilemeyen Somer, annesiyle dertleşirken; Türkan da bu sözlere üzüldü.

Üç Kız Kardeş'te Türkan gerçeği öğrendi! 'Somer asla söylemezdi, iyi ki duydu'

 

Özer’i kızıyla ilgili konuşmak için evine davet eden Nesrin ise “Mine ve Türkan’ın aynı evde olmasına nasıl müsaade edersiniz? Sizin kızınız olsa buna göz yumar mısınız?” dedi. Somer’in çaresiz kaldığı için bu duruma düştüğünü ifade eden Özer de dünüründen zaman isteyerek bu durumu çözeceğine söz verdi.

"Ben senin düşmanın değilim"

Mine’nin odasına giden Türkan, bebeğini kimsenin ondan alamayacağını, böyle bir şey olursa karşılarında kendisinin duracağını söyledi ve ekledi: “Bir sürü kötü şey yaşadın. Sözlerine kızmadım, kırıldım ve üzüldüm. Ben senin düşmanın değilim. Belki de ailenden yardım istemelisin." Teşekkür eden Mine de “Dün akşam kutlama mı vardı?” diye sordu. “Yemek yedik” diyen Türkan’ın kolyesini de fark eden Mine, bakmak için çekiştirince Türkan korkup odadan çıktı.

Üç Kız Kardeş'te Türkan gerçeği öğrendi! 'Somer asla söylemezdi, iyi ki duydu'

Nesrin ile görüştükten sonra dünürü Sadık Bey ile laflayan Özer Bey, ona dede olacağını müjdeledi. Özer gider gitmez kızını arayan Sadık ise “Neden bana geç söylediniz?” diyerek duygulandığını ifade etti. Eşiyle konuşan Rüçhan da gelinine ailece bir yemek yiyeceklerini söyledi.

"Mine'ye dikkat et"

Türkan’ı sağlıklı beslenmesi konusunda uyaran Rüçhan, içeriye gelen ve gelini için hazırlanan kuruyemişleri yiyen Mine’ye şaşırdı. Onu görünce midesi bulanan Türkan, tuvalete koşunca şüphelenen Mine; hamile olup olmadığını sordu. Bebek odaları kataloğunu da gören Mine, Rüçhan Korman’ın Kiraz için oda baktığını sandı. Hemen gelininin yanına giden Rüçhan, onu Mine konusunda bir kez daha uyardı.

Üç Kız Kardeş'te Türkan gerçeği öğrendi! 'Somer asla söylemezdi, iyi ki duydu'

Somer, Mine'yi ikna etti

Gizli gizli içen Mine’yi karşısına alıp konuşan Somer ise davranışlarının garipliğini ifade etti. Annesinin tedbirlerinin sertliğini fark ettiğini ifade eden Somer, buna karşı çıkan tek insanın Türkan olduğunu söyledi. Mine’ye iki sokak ötede bir ev bulduğunu anlatan Somer, annesinin de destek olmak için geleceğini açıkladı. Bunu kabul eden Mine de “Sen nasıl istersen öyle olsun” dedi. Gece boyu düşündükten sonra Korman Ailesi evden çıkınca, Somer ve Türkan’ın odasını kurcalamaya başladı. En sonunda Somer’in Türkan’a yazdığı “Canım sevgilim, annelik sana çok yakışacak” notunu buldu.

O anlarda Özer Bey’in organize ettiği kahvaltı davetine giden Türkan, annesinin gelip gelmeyeceği konusunda endişelenirken; tüm ailesi kapıdan girdi. Çok mutlu olan Türkan, hemen annesine sarıldı. Özer, uzun zaman sonra bu torun haberinin aileleri bir araya getirdiğini ifade ederken, Rüçhan da Nesrin’e “Torunumuz size geçmiş olsun hediyesi olacak” dedi. Bu sırada Rüçhan Korman, gelinine aldığı bileziği takdim etti.

Üç Kız Kardeş'te Türkan gerçeği öğrendi! 'Somer asla söylemezdi, iyi ki duydu'

Aile buluşmasında davetsiz misafir

Anneler arasındaki gerginlikten rahatsız olan Somer, ortamı yumuşatmaya çalışırken; Mine kucağında bebeğiyle kahvaltıya geldi. Onun gelişini fark eden Somer Korman, hemen müdahale etti. Mine’yi dışarı sürükleyen Somer, onun; “Türkan’ın bebeğini kutluyorsunuz değil mi?” sorusuyla şoke oldu. Annesine kocasını soran Türkan da Somer'e bakmak için dışarı çıktı.

Türkan'ın yıkıldığı an!

Kocasını gören Türkan, Mine’nin “Zora geldiğinde beni başından atamazsın. Sen dün beni başka eve ikna ederken, ikimizi evden atmak niyetindeymişsin. Neden? Türkan’ın bebeği için. Sen daha doğmamış çocuğun için kızından vazgeçemezsin. Türkan’ın doğmamış bebeğine nasıl sahip çıkıyorsan benim kızıma da sahip çıkacaksın. Onun da babası sensin” dediğini duydu.

Üç Kız Kardeş'te Türkan gerçeği öğrendi! 'Somer asla söylemezdi, iyi ki duydu'

Türkan’ın hamilelik haberi ve Mine’nin iyice kontrolünü kaybetmesi dikkat çekerken; Somer ve Mine’nin tartışmasına şahit olan Türkan’ın gerçekleri öğrenmesine sosyal medyadan yorum yağdı. İşte o yorumlardan bazıları…

Türkan tüm gerçekleri öğrendi. İşte şimdi asıl savaş başlıyor. Yer yerinden oynasın lütfen”,

“Nihayet Türkan öğrendi gerçeği. Eminim ekran karşısındaki herkes bir “oh” çekmiştir”,

“Somer ve Türkan için artık huzur bitti”,

“Bu şekilde öğrenmese Somer asla söylemezdi bence. İyi ki duydu Türkan”,

 Yandı gülüm keten helva, asıl şimdi başlıyor, ortalık yanacak”,

“Keşke Somer anlatsaydı, yazık oldu”,

“Koruduğun Mine’den darbe yedin”,

“Somer’in söylemeye niyeti çok iyi oldu”,

“Türkan zor affeder Somer’i bence”

“Türkan daha fazla saf yerine konmadan öğrendi her şeyi. Bundan sonrası kızılca kıyamet.” (Milliyet)

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN