Koç yeni ayıyla birlikte hareketli döneme giriyoruz! Tüm burçlara farklı alanda atılım zamanı geliyor! İlkbahar ekinoksu başlıyor! İşte 20-26 Mart haftası tüm burç yorumları… - Astrolog Pınar Gürel

Koç yeni ayıyla birlikte hareketli döneme giriyoruz! Tüm burçlara farklı alanda atılım zamanı geliyor! İlkbahar ekinoksu başlıyor! İşte 20-26 Mart haftası tüm burç yorumları…


Koç yeni ayıyla birlikte hareketli döneme giriyoruz! İlkbahar ekinoksu kapıda. Yeni ayla birlikte tüm burçlara farklı alanda atılım zamanı geliyor!

Son haftalarda enerjisi yüksek, hareketli günlerden geçiyoruz. Bunu hem bireysel hayatlarımızda hem de siyasi arenada görüyoruz. Şimdi 20-26 Mart haftasıyla birlikte İlkbahar Ekinoksunu yani astrolojinin 1 yıllık yeni döngüsünü karşılıyoruz. Ekinoks etkisi her birimizin yaşamında etkili olacak, 1 seneye damga vuracak enerjileri barındırıyor.

Koç yeni ayı, yani bizim gibi kuzey yarım kürede yaşayan insanlar için ilkbahar ekinoksu, Koç burcunun ilk derecesinde gerçekleşecek. Her ay gerçekleşen yeni aylar; yeni niyetleri, yeni adımları ve oluşumları anlatır. Bu ayki yeni ayı, belirttiğim gibi Koç burcunda karşılıyor olmamız nedeniyle, bireysel adımlar ve yenilik enerjisi çok görülecek. İlişkilerde nerede durmamız gerektiğine karar vereceğimiz, bireyselliğimizi merkeze alarak karşımızdaki kişileri değerlendireceğimiz bir haftada olacağız. Ancak 20 Mart haftasında niyet edilecek her yenilik için 21 Mart tarihli yeni aydan itibaren 3 gün bekleyip, sonra harekete geçmenizi öneririm.

Yeni aya Merkür’ün, Chiron’un ve Jüpiter’in de eşlik etmesi 20 Mart haftasında konuşmaların, mesajların ve iletişim trafiğinin yoğun olacağını ve şifaya da kolay geçebileceğimizi gösteriyor.

Yeni aydan yumuşak etkiyi Koçlar, Aslanlar, Yaylar alırken, sonuç almak için mücadele etmesi, aksiyona geçmesi gerekenler ise Koçlar, Yengeçler, Teraziler ve Oğlaklar olacak. Gördüğünüz gibi Koçlar hem kolay sonuca ulaşacaklar hem de hareketli, mücadeleli bir haftaya girecekler.

Yeni ay Neptün ile de burç ötesi kavuşumda olacak. Halen adımlarımızı atarken dikkatli olmalıyız. Bugünlerde iyi plan yapan kazanır! Plansız ilerlenirse, sonuçları sonradan dağılmalara neden olabilir.

Yeni ayın en güzel tarafı Venüs-Kuzey Düğüm kavuşumu olacak. Özellikle toprak grupları yani Boğalar-Başaklar-Oğlaklar başta olmak üzere her burç farklı alanda güç-para-ilişkiler konularında alternatif çözüm yollarını kolay bulabilecekler. Bu görünüm bizim konfor alanından çıkıp, kendimizi geliştirmemiz için zorlayacak adeta! Rahatlık duygusundan çıkıp yenilik enerjisine kendisini kolay uyumlayanlar ise kazanacaklar!

Türkiye açısından değerlendirme: Koç yeni ayı ülke haritamızın tepe noktasında yani iktidarı gösteren alanında gerçekleşecek. 20 Mart haftasında iktidar kanadıyla ilgili net söylemler duyabiliriz. Seçime dair yeni yol planları açıklanabilir. Ancak halkın 20 Mart haftasında huzursuz etkiler alacağı görünüyor. İktidar kanadından gelen bu söylemler halkta karşılık bulamayabilir.

Diğer taraftan sınır güvenliğine dikkat edilmesi gereken bir sürece giriyoruz. Sınırlarımızda huzursuzluk yaratabilecek ani gelişmeler ve askeri müdahaleler görülebilir. Harita maalesef ki terör olaylarına da dikkat çekiyor. Umuyorum ki çatışma enerjisine gerek kalmadan sağduyunun hakimiyetiyle zorlu süreçleri atlatırız. Aslına bakarsanız Haziran’a kadar halkın üzerindeki gerginlik etkisi hakim olacak. Bu iki paragrafta yazdığım konularla ilgili öne çıkan tarihler; 25 Mart +/-10 gün, 9 Nisan +/-10 gün, 18 Nisan +/-10 gün, 29 Nisan +/-10 gün, 11 Mayıs +/-10 gün ve 30 Mayıs +/-10 gün olacak.

Gelelim 20-26 Mart haftasında burçların alacağı etkilere. Ancak kendinizle detaylı bilgileri öğrenmek için hem burcunuzu hem de yükselen burcunuzu okumanızı öneririm.

Koç ve yükselen koçlar:

İş konusunda atılım döneminiz başlıyor. Yeni planlar, yeni projeler gündeminize girebilir. Para ile ilgili yeni ve alternatif tekliflere hazır olun! Gelen para kaynağı mevcut düzeninizden farklı olabilir ancak gelişiminize hizmet edeceğinizi söyleyebilirim. Aşk konusunda da sizin döneminiz başlıyor! Hem aşkta hem de girdiğiniz her ortamda parlayacaksınız. Sağlık açısından ise o kadar koşturmalı bir dönemdesiniz ki, sağlık konularınızı ihmal etmemelisiniz. Özellikle baş bölgesi ve baş ağrısına dair rahatsızlıklar görülebilir.

Boğa ve yükselen boğalar:

İş konusunda yeni ve alternatif teklifler alabilirsiniz. Bu dönemde gelen projeler her ne kadar rutininizden farklı olsa da sizin gelişiminize hizmet edecek. Para alanında 25 Mart’a kadar kesintiler veya harcamaların artışı devam edebilir, ama bu önünüzdeki dönemle ilgili projelerinizi oluşturmanız için engel değil. Aşk hayatında özgürlük enerjileri ön planda görülebilir. Bekar Boğalar yeni bir ilişkide iletişimin ilk adımlarını atarken, ilişkisi olanlar partnerle yeni bir konuda iletişimi hızlandırabilirler. Sağlık açısından korunduğunuz bir dönemdesiniz, bugünlerde her ne kadar iştahınız artmış olsa da alternatif beslenme düzenine geçmek isteyebilirsiniz. Ancak aile bireyi veya ebeveyninizle ilgili sağlık kontrolünün zamanı gelmiş olabilir.

İkizler ve yükselen ikizler:

İş konusunda son haftalarda yaşadığınız sorunlar 25 Mart’tan itibaren azalabilir. Öncesinde işe dair konsantrasyonunuzu yükseltmeniz gerekiyor. Para konusunda ise yenilik enerjisi var, aile veya iş kaynaklı yeni bir maddi kaynak gündeme gelebilir. Aşk alanında ise bekarlar için farklı ve alternatif bir ilişki potansiyeli var. Ancak bu ilişkiyi bir yandan gizli tutmak isterken, diğer yandan platonik enerjilere çekilebilirsiniz. Sağlık konusunda ise 25 Mart tarihine kadar kendinize dikkat etmeniz ve kendinizi yormamanız gerekiyor.

Yengeç ve yükselen yengeçler:

İş konusunda bir süredir yeni atılımların içinde olabilirsiniz. 20 Mart haftasında da işte hareket enerjisi devam edebilir. Para alanınızda iş veya aile kaynaklı yeni bir para gündeminize girebilir. Maddi konuda şanslı bir haftadasınız. Aşk 25 Mart tarihine kadar dalgalanmalı etkiler içeriyor. Belirsizliğe ve yanlış anlamaya/anlaşılmaya dikkat etmelisiniz. Sağlık alanınızda korunduğunuz ve şifalı bir dönemdesiniz. Rutin hayatınıza sporu ve hareketi katabilirsiniz.

Aslan ve yükselen aslanlar:

İş konuları şu an sizin için belirsizlik veya durağanlık içeriyor olsa bile, Nisan ayından itibaren işte yeni ve köklü bir sistem kurabilirsiniz. Para alanında aile veya ev kaynaklı para trafiğiniz hareketlenebilir. Parada yenilik enerjisini hissedebilirsiniz. Aşk hayatında durağanlık hissediyorsanız Mart sonuna doğru hareketlenme enerjisi alabilirsiniz. Sağlık konusunda Aslanlar uzun zamandır sınanıyorlar. Nisan ayıyla birlikte şifa enerjisine geçmeniz kolaylaşacaktır.

Başak ve yükselen başaklar:

İş konusunda son 3 yıldır zorlanmış olabilirsiniz. Artık işle ilgili teknoloji ve ekip çalışmalarını içeren yeni bir ortaklık, iş birliği kararı alabilirsiniz. Para açısından dışa bağlı kaynaklarda hareketlenme görülebilir. Evliyseniz eşinizin parasında, emeklilik parasında, miras, alım-satım-kiralama gibi konularda yeni oluşumları hayata geçirebilirsiniz. Ancak ev ve aile harcamaları da artabilir. Aşk alanında son zamanlarda Başakların yaşadığı blokajlar açılıyor. Nisan’dan itibaren 2 sene boyunca köklü ve kalıcı birlikteliğin adımlarını atabilir veya mantığınızı kullanıp sorunlu bir ilişkiyi bitirebilirsiniz. Sağlık anlamında rutin haftadasınız, mevcut sağlık sorunlarınız varsa Mart sonuyla birlikte netlik sağlayabilirsiniz.

Terazi ve yükselen teraziler:

İş konusunda hayalciliğiniz ve yaratıcılığınız artarken konsantrasyon kaybına dikkat etmelisiniz. Son aylarda maddi olarak çok zorlandınız, harcamalarınız artmış olabilir. Nisan ile birlikte para alanındaki enerjiler açılacak ancak bugünlerde para kesintileri veya plansız harcamalar görülebilir. Aşk konusunda şu sıra Teraziler işine/sorumluluklarına aşık diyebilirim. Aşkta mantığı seçeceksiniz. Sağlık konularınız bu hafta dengeli, yalnız isteksizlik ve halsizlik enerjisi öne çıkabilir.

Akrep ve yükselen akrepler:

İş konusunda Akreplerin atılım zamanı geliyor! Yeni iş ve proje teklifleri alabilirsiniz. Para alanınız şu an durağan bir dönemden geçiyor olsa bile Mart sonuna doğru para kanalınızın açıldığını görebilirsiniz. Aşk konusunda mantık öne çıkıyor! Yolunda giden ilişki güçlenirken, sorunlu ilişkide bitiş kararı alabilirsiniz. Sağlık alanında sizin veya bir aile bireyinizin, aile büyüğünüzün sağlık kontrolünün zamanı gelmiş olablir.

Yay ve yükselen yaylar:

İş konusunda risk alan Yaylar kazanıyor! Bu hafta rutin dışı ve farklı bir iş konusunu değerlendirebilirsiniz. Para blokajları Mart sonuyla birlikte açılabilir ancak 20 Mart haftasında ev ve aileye dair ödemeler öne çıkabilir. Aşk konusunda bekar Yayların atılım zamanı geliyor! Yeni bir ilişki gündeme gelebilir. Mevcut ilişkisi olan Yaylar ise ilişkisinde daha özgür bir döneme geçmek isteyebilirler. Sağlık ile ilgili mevcut hastalıklarda alternatif şifa yöntemlerini deneyimleyebilirsiniz. Korunduğunuz günlerdesiniz ancak iştah artışına dikkat!

Oğlak ve yükselen oğlak:

İş alanındaki sorumluluklarınız sizi zorluyor olabilir. Hata ve konsantrasyon kaybına dikkat etmelisiniz. İş alanındaki enerjiler Mart sonuyla birlikte açılmaya başlayacak. Para konusunda önünüzde 2 yıl boyunca yeni sistem kuracağınız bir dönem başladı. 20 Mart haftasında köklü düşünceleri hayata geçirmek için destek bulabilirsiniz. Aşk konusunda destekli gruptasınız! Size farklı gelen, rutin dışı, yeni bir ilişki modeli gündeme gelebilir. Son dönemde sağlık ve motivasyon konusunda zorluk çekiyor olmanız mümkün. Özellikle ebeveyniniz veya bir aile bireyiyle ilgili sağlık konuşmaları yapılabilir.

Kova ve yükselen kovalar:

Son yıllardaki Satürn etkisi nedeniyle alanındaki durağanlık veya zorluklar sizi yormuş olabilir. Mart sonundan itibaren sorumluluklarınız ve görevleriniz artabilir! Önünüzde para ile ilgili yeni sistem kuracağınız 2 yıllık bir dönem başladı. 20 Mart haftasında yeni düşünceleri oluşturmak için harika! Aşk alanınızdaki boşluk hissi sizi yanlış düşüncelere sürükleyebilir. Ayrılmak için de, yeni bir ilişkiye başlamak için de uygun zaman değil! Mart sonundan itibaren Mars gezegeni sağlık alanınızda ilerlemeye başlayacak. O dönemde görülebilecek yorgunluk hissine karşın bugünlerde kendinizi ihmal etmemeniz gerekiyor.

Balık ve yükselen balıklar:

20 Mart haftasındaalanında hareketli bir döneme hazır olun! Yeni planlar, yeni projeler sizin için mümkün. Para kanalınız da hareketleniyor. Yeni oluşumlardan gelecek paralar sizi mutlu edecektir. Aşk gündeminizin de görünür olacağını söyleyebilirim. Bekar Balıklar; yeni aşka hazır mısınız? İş ve sorumluluklar alanınız o kadar genişliyor ki, görevleriniz sağlık konusunun önüne geçecek. Son haftalardaki yorgunluk hissini bile hissetmeyeceksiniz.

20 Marthaftasında alacağınız detaylı etkileri öğrenmek için Youtube Pınar Gürel Akademi kanalımdaki 20-26 Mart Haftalık videomda burcunuzu ve yükselen burcunuzu izlemenizi öneririm.

Yeni haftanın tüm okuyucularıma şifa ve bereket getirmesini dilerim.

Sevgilerimle...

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!