Teknoloji

Teknoloji Haberleri

Netflix, abone kaybediyor! Peki, platformda neler değişecek?

Video akış platformu Netflix'in abone sayısı, 10 yılı aşkın zaman sonra ilk kez azaldı. Bunun üzerine harekete geçen firmanın, akış platformunda köklü değişikliklere gitmesi bekleniyor.

Instagram'ın emojiyle yanıt verme özelliği WhatsApp'a geliyor

Instagram'daki hikayelere ifadeyle (emojiyle) yanıt verme özelliği WhatsApp'a da getiriliyor. Telefonlarımızda oluşabilecek bildirim kargaşasını tahmin etmek bile can sıkıcı.

Twitter, kullanıcı sayısını yanlış hesapladı

Twitter, bağlantılı hesaplarla ilgili yaşadığı bir sorun nedeniyle son üç yılda kullanıcı sayılarını fazla belirtti. Teknoloji sitesi The Verge'ün haberine göre her çeyrekte kullanıcı sayısıyla ilgili rakamları yanlış açıkladı.

WhatsApp çöktü mü? Resmi açıklama geldi!

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp'ta 28 Nisan'da akşam saatlerinde erişim sorunları yaşandı. Konuyla ilgili ilk resmi açıklama da geldi.

Google'da kişisel bilgiler, arama sonuçlarından kaldırılabilecek

Google, kullanıcıların adreslerini, telefon numaralarını ve e-posta hesaplarını içeren arama sonuçlarını kaldırma isteklerini karşılamaya başladı.

Apple Music’ten dev zam! Fiyatlar ne kadar oldu?

Apple Music fiyatlarına yüzde 42 zam geldi. Son zamla birlikte Apple Music, aylık 19,99 TL oldu.

Alkol alıp WhatsApp'tan mesaj atanları sevindiren haber! 'Sarhoş modu' geliyor!

WhatsApp başkalarıyla iletişim kurmak için dünyada en çok kullanılan araçlardan biri haline geldi. 2 milyarı aşkın kullanıcısı olan WhatsApp sürekli güncellenerek kullanıcıların ihtiyaçlarına göre geliştiriliyor.

Elon Musk, Twitter’ı satın aldı

Twitter'dan yapılan açıklamada, Elon Musk'ın 44 milyar dolarlık teklifi üzerinde kesin olarak anlaşmaya varıldığı duyuruldu.

Twitter’dan o reklamlara yasak

Twitter, net-sıfır karbon emisyonu hedefinde ilerlerken bir hamle de daha bulunuyor ve iklim değişikliğini reddeden reklamları yasaklıyor.

Twitter, videolar için beklenen özelliği duyurdu

Twitter, Twitter Support adlı hesabından yaptığı bir paylaşımda videolar için alt yazı desteği test ettiğini açıkladı.

Yılların eskitemediği Facebook özelliği Twitter’a geliyor

Twitter, durum güncellemesi için çalışmalara başladı. Facebook'un meşhur ifade bildirme ifadeleri geç de olsa Twitter'a gelecek.

Instagram, yeni özellikleriyle orijinal içeriğe öncelik veriyor

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması, yeni özelliklerini açıkladı. Instagram CEO'su Adam Mosseri'nin duyurduğu özellikler platformun orijinal içeriğe verdiği önemi öne çıkarıyor.

Whatsapp, üyelik modeline geçiyor

Yakında kullanıma sunulması planlanan 'topluluklar' altyapısıyla birlikte WhatsApp'a bir dizi yeni özellik eklenecek. Bazı özelliklerin Instagram'la paralellik göstermesi öngörülüyor. Peki, WhatsApp’a para ödenecek mi? WhatsApp’ta üyelik modeli nasıl olacak? İşte detaylar...

Netflix’in abone sayısı yıllar sonra ilk kez düştü

Netflix’in abone sayısının azalması, şirket hisselerinin New York borsasında sert düşmesine yol açtı.

WhatsApp'ı artık giyebileceğiz!

Meta, WhatsApp'ı sürekli geliştirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Uygulamanın yeni betasında keşfedilen yeni kodlar yakında WhatsApp'ı giyebileceğimizi işaret ediyor.

WhatsApp’a ‘nihayet’ dedirten özellik

WhatsApp, son görülme için yeni bir seçenek ekleme yolunda. Şirketin bu seçeneği eklemesi kimilerine göre oldukça gecikti ancak nihayetinde geliyor gibi görünüyor.

WhatsApp’a beklenen özellikler geliyor! Testler başladı!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, mesajlara emojiyle tepki verme özelliğini geliştiriyor. Şirket grup sohbetlerinde anket seçeneği üzerinde çalışıyor. İşte WhatsApp'ta beklenen son geliştirmeler...

Google açıkladı! Türkiye, en çok Kemal Sunal'ı aradı!

Google verilerine göre, Türkiye’nin en çok merak ettiği sinema oyuncusu Kemal Sunal oldu.

WhatsApp'a yeni çizim araçları geliyor

WhatsApp'ta yenilikler bitmiyor. Meta, anlık mesaj uygulamasına şimdi de yeni çizim araçları ekliyor.

Toplam 750 haber.