Teknoloji

Teknoloji Haberleri

İnternet tarihinde bir devir kapanıyor! Explorer sonlanıyor!

Microsoft, 27 yıllık hikayeye nokta koyuyor. Internet Explorer'a olan desteğini bugün itibarıyla sonlandırıyor.

Fenomenlere vergi istisnasının şartları belli oldu

Gelir İdaresi Başkanlığı, sosyal medyadan gelir elde eden içerik üreticileri için vergi istisnası rehberi hazırladı. Fenomenlerin vergi istisnasından yararlanması için Türkiye'de kurulu bankalarda hesap açması, bütün hasılatını bu hesap aracılığıyla tahsil etmesi gerekiyor.

Disney Plus, Türkiye'de yayına girdi! İşte Disney Plus içerikleri…

14 Haziran'da Türkiye'de yayın hayatına başlamaya hazırlanan Disney Plus, binden fazla film, 400’ün üzerinde dizi ve 170 orijinal yapımdan oluşan içeriğini seyirciyle buluşturacak.

WhatsApp’a bomba özellik! Büyük bir derdi çözüyor!

WhatsApp, iOS 15 için geliştirdiği yeni güncellemeyle Rahatsız Etme API'sini desteklemeye başladı. Kaçırdığınız aramaları bildirecek.

YouTube duyurdu! Bu kullanıcılar ücretsiz Premium hizmeti alacak!

Popüler video akış platformu YouTube, sadık kullanıcılarını ödüllendiriyor. Böylece bazı kullanıcılar YouTube Premium ücretsiz hizmet alacak.

Twitter, kullanıcı profillerinin tasarımını değiştiriyor

Bir uygulama araştırmacısının son yayınladığı tweet'e göre Twitter, kullanıcı profillerinin görümünde değişiklikler yapmaya hazırlanıyor.

WhatsApp'a 1 ay süre verildi

Avrupa Komisyonu, tüketici kuruluşlarından gelen şikayetlerle açılan bir davada, WhatsApp'ın 2022 ocak ayında sunduğu bir gizlilik politikası güncellemesinin AB tüketici yasasına uygun olduğunu göstermek için temmuz ayına kadar süresi olduğunu duyurdu.

TikTok ekran süresi yönetimi için yeniliklerini duyurdu

Dünyanın önde gelen eğlence platformu TikTok, ekran süresi yönetimine ilişkin yeni düzenlemelerini duyurdu. Bu düzenlemelerle birlikte TikTok topluluğundaki kişiler, uygulamada geçirdikleri süreleri daha sağlıklı bir şekilde analiz edebilecek ve kendi düzenleyebilecekleri periyotlarla mola uyarısı alabilecek.

Instagram müjdeyi verdi! Uzun zamandır beklenen özellik nihayet geliyor!

Instagram, masaüstü uygulaması veya web üzerinden sesli ve görüntülü görüşme yapılabilmesi için yeni bir özellik üstünde çalışıyor.

Instagram kullanıcıları müjde! Özellikler genişliyor!

Popüler sosyal medya platformu Instagram, gönderi sabitleme özelliğini genişlettiğini duyurdu. Bununla birlikte pek çok yeniliği de açıkladı.

Instagram, hassas içerik için bir özellik daha getiriyor

Instagram’daki sayısız içeriğin arasında elbet bizi rahatsız edenler var. Instagram, bu içeriklerden sakınmamız için hassas içerik kontrolü ile ilgili bir adım attı.

WhatsApp'ta yeni bir dönem başlıyor! Güvenlik 2 katına çıkacak!

WhatsApp'ın güvenlik konusunda ne kadar hassa olduğu biliniyor. Zaten bir dizi güvenlik özelliğine sahip olan anlık mesajlaşma uygulaması, güvenliği iki katına çıkaracak bir çalışma başlattı.

Instagram kullanıcılarına müjde! Artık profil fotoğrafını büyütmek mümkün!

Sosyal medya devi Instagram, uzun zamandır beklenen özelliğini duyurdu. Artık tek tıkla profil fotoğrafını büyütmek mümkün hale geliyor.

Instagram'dan yeni özellik! Sevinen de var sinirlenen de…

Mobil geliştirici Alessandro Paluzzi, Instagram’ın profil fotoğraflarını uzun dokunarak genişletmelerine izin veren bir özellik üzerinde çalıştığını açıkladı.

WhatsApp, mesaj düzenleme özelliğini test ediyor

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uzun süredir beklenen mesaj düzenleme özelliğini test etmeye başladı.

TikTok, yeni bir arayüzü test ediyor

Popüler sosyal medya platformu TikTok, daha ferah bir görüntü için çalışıyor. Şirket, yeni bir arayüzü test ediyor.

Facebook’tan şaşırtan karar! O özelliği geri çekti

Facebook karanlık mod desteğini sessiz sedasız devre dışı bıraktı. Facebook'un iOS uygulamasında karanlık mod nasıl açılır?

Instagram Yakın Arkadaşlar özelliği, Twitter’a geldi

Twitter Circle nedir ve nasıl kullanılır? Instagram'daki Yakın Arkadaşlar özelliğine benzeyen Circle ile tweet'lerinizi koruyun.

Snapchat’ten etkileşimi artıracak adım! Paylaşılan Hikayeler…

Snapchat, kullanıcılar arasındaki etkileşimi artırmak için Paylaşılan Hikayeler özelliğini aktif ettiklerini duyurdu.

Toplam 750 haber.