1 Kadın 1 Erkek'in geri döneceği sanılmıştı, gerçek başka çıktı

Önceki gün sosyal medya hesaplarından '1 Kadın 1 Erkek' dizisinden skeç yayınlayan Demet Evgar ile Emre Karayel'in yıllar sonra neden bir araya geldiği belli oldu. Dizinin yeniden ekranlara döneceği sanılmıştı ancak gerçek başka çıktı.

1 Kadın 1 Erkek'in geri döneceği sanılmıştı, gerçek başka çıktı

Demet Evgar ve Emre Karayel’in önceki gün sosyal medya hesaplarından paylaştıkları skeci izleyen pek çok kişi ‘1 Kadın 1 Erkek’ dizisinin yeni çekilen bölümünden bir sahne izlediğini sanmıştı. Fakat gerçek başka çıktı. Videonun kampanya için çekildiği anlaşıldı.

“Bu suça ortak olmamalıyız”

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) Türkiye İyi Niyet Elçisi Demet Evgar bugün yaptığı paylaşımla Emre Karayel ile yıllar sonra bir araya gelmesinin sebebini açıkladı:

“Kadınlara yönelik şiddete son demek için sevgili dostum Emre Karayel ile yıllar sonra bir araya geldik ve İyi Niyet Elçisi olduğum UN Women Türkiye’nin She Said No kampanyası için bu videoyu çektik. Kadınlara yönelik şiddet bir insan hakları ihlali ve suçtur. Bu suça ortak olmamalıyız. Bu yüzden sen de UN Women Türkiye hesabına git, yakın partner şiddeti hakkında farkındalığını artır, kadınlara yönelik şiddete hep birlikte hayır diyelim!”

16 gün boyunca sürecek

UN Women Türkiye’nin Instagram hesabında yürütülen kampanya herkesi hikaye bölümünde 16 gün boyunca yayınlanacak olan yakın partner şiddeti testini çözmeye, shesaidno.info adresine gelerek konuyla ilgili farkındalıklarını artırmaya davet ediyor.