3 kişinin ölümüne sebep olmuştu! Yazar ve senarist Emrah Serbes yıllar sonra ortaya çıktı!

2017 yılında İzmir-Aydın Otoyolu'nda meydan gelen trafik kazası sonucu üç kişinin ölümüne neden olan yazar ve senarist Emrah Serbes, 13 yıl 4 ay hapis cezası alıp, 2021 yılında tahliye edilmişti. Serbes, geçtiğimiz gün Beşiktaş'ta, uzun bir aradan sonra ilk kez görüntülendi.

3 kişinin ölümüne sebep olmuştu! Yazar ve senarist Emrah Serbes yıllar sonra ortaya çıktı!

Yazar ve senarist Emrah Serbes, bir arkadaşıyla birlikte Bodrum’a giderken 22 Eylül 2017’de İzmir Torbalı’da bir araca arkadan çarpmış ve araçtaki Ayhan Özçelik, eşi Nilgün Özçelik ve kızları Zeynep Özçelik (16) hayatını kaybetmişti.

Kazadan sonra Serbes’in yanındaki arkadaşı Kenan Doğru, direksiyonda kendisinin olduğunu belirterek teslim olmuştu. Ancak daha sonra direksiyon başında Serbes’in olduğu ortaya çıkmıştı. Kazadan yaklaşık bir hafta sonra Serbes sosyal medyada bir mektup yayımlayarak suçunu itiraf etmişti.

"Kliniğe yattım"

“Psikolojim iyi olmadığı için o an üstlenmedim. Kendimi hapse hazırlamak için psikiyatri kliniğe yattım. Alkol yoktu” diyen Serbes, 28 Eylül 2017’de tutuklanmıştı. Araçta yapılan incelemede, içki şişeleri bulunmuştu. Tutuklandığı gün “Benim adım Emrah Serbes, sonunda T yok” ifadelerini kullanan Serbes, Menemen T Tipi Cezaevi’ne konulmuştu.

13 yıl 4 ay hapis cezası

Serbes’in kazadan sonra yattığı klinikteki muayenesinde 1.25 promil alkollü olduğu da ortaya çıkmıştı. Serbes ‘bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak’ suçundan 22.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmıştı. Arkadaşı Kenan Doğru için de suç üstlenmekten 2 yıla kadar hapis cezası istenmişti. İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılama neticesinde Serbes, 13 yıl 4 ay hapis cezasına mahkûm edilmişti.

Gerekçesi eğitim

Ceza İnfaz Kanunu’nun yönetmeliğine göre Serbes’in mahkûm edildiği suçtan ceza alanlar, cezalarının 10’da 1’i infaz edildikten sonra koşullu salıverilmelerine 7 yıl kala açık cezaevine geçebiliyor. Bunun için kanunda ve yönetmelikte öngörülen şartları yerine getirmiş olmak gerekiyor. Cezaevi idareleri mahkûmların dosyalarını hazırlayarak ilgili savcılıklara gönderiyor, incelemenin ardından da açık cezaevine geçiş için gerekli onay veriliyor.

Menemen’deki açık cezaevinde kalan Serbe de, daha sonra ‘eğitim’ gerekçesiyle bu kapsamda Silivri’ye nakledilmişti. Yazar ve senarist, Silivri Açık Cezaevi'ne geçtikten sonra  2021 yılında ise tahliye olmuştu.

3 kişinin ölümüne sebep olmuştu! Yazar ve senarist Emrah Serbes yıllar sonra ortaya çıktı!

Konuşmak istemedi

Milliyet'ten Mesut Yılmaz'ın haberine göre, tahliye sonrasında ekranlardan uzak bir yaşamı tercih eden 41 yaşındaki Emrah Serbes, uzun bir aradan sonra objektiflere takıldı.

Beşiktaş'da bir pilavcıdan çıkarken görüntülenen Serbes, yaşanan olaylar sonrası görüntü vermekten kaçındığını, sadece yazmaya yöneldiğini dile getirdi.

Basın mensuplarıyla konuşmaya pek yanaşmayan Emrah Serbes, daha sonrasında asistanıyla birlikte hızlı adımlarla gözlerden uzaklaştı.

3 kişinin ölümüne sebep olmuştu! Yazar ve senarist Emrah Serbes yıllar sonra ortaya çıktı!

Emrah Serbes kimdir?

Emrah Serbes, 27 Ocak 1981’de Yalova’da doğdu. Ankara Üniversitesi, Dil-Tarih Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Teoremi ve Tarihi Anabilim Dalı Bölümü’nü bitirdi. Zaman zaman Birgün gazetesi için söyleşiler yaptı, Radikal 2 için tiyatro eleştirileri yazdı. Hayvan dergisinin Ankara temsilciliğini yaptı. Bu dergide Ahmet İnam ve Cengiz Güleç ile düzenli olarak gerçekleştirdiği sohbetleri “Şen Profesörler: Metaforla Saadet Olmaz” (Say Yayınları, 2006) adıyla kitaplaştırdı.

“Her Temas İz Bırakır” adlı ilk romanı çıktı. “Son Hafriyat” isimli ikinci romanı Şubat 2008’de çıktı. Ayrıca “Her Temas İz Bırakır” romanı Almanca’ya çevrildi. Yazarın ilk öykü kitabı “Erken Kaybedenler”, Haziran 2009 itibariyle raflardaki yerini aldı. Behzat Ç. adlı polisiye dizisinin 10 bölümde senaristliği yaptı. 2011’de vizyona giren “Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm” filminin de senaristliğini üstlendi. “Hikâyem Paramparça”da ise aforizmalar ve hayata dair düşüncelerini okurlarına aktarmaktadır. Son olarak 2014’te “Deliduman” adlı kitabı yayımlandı.