40 yıldır aynı rolü canlandıran oyuncu Emilio Delgado, hayatını kaybetti

40 yıldır aynı rolü canlandıran, Susam Sokağı'yla tanınan ünlü oyuncu Emilio Delgado, 81 yaşında hayatını kaybetti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Türkiye'de de çocukların çok sevdiği Susam Sokağı'nda "Fix-it" adlı tamirci dükkanı sahibi Luis'i canlandıran Emilio Delgado, 2020 yılında yakalandığı kemik kanseri hastalığından kurtulamayarak hayatını kaybetti.

1971 yılında Susam Sokağı kadrosuna katılan Emilio Delgado'nun ölüm haberini eşi Carol verdi. Ünlü oyuncu, New York'taki evinde öldü.

Emilio Delgado kimdir?

40 yıl boyunca Susam Sokağı'nda oynayan Luis Delgado, o dönemde TV'lerde Latin karakterlere iyi insan rolleri fazla verilmediği için dikkat çekmişti.

Delgado, geçen yıl verdiği bir röportajda "Bir Latin olarak benden genelde ya bir haydutu ya da bir çete üyesini oynamamı istiyorlardı" diyerek bu konuya dikkat çekmişti.

Delgado, en son Aralık 2021'de New York'ta Susam Sokağı için çekilen belgeselin gösterimine katıldı.

Delgado'nun oynadığı Luis karakteri 40 yıl boyunca evlenmiş ve bir kız çocuğu sahibi olmuştu. Çocuklar, bir Latin ailesinin kültürünü ve yaşam tarzını bu şekilde öğrenmişti. Luis karakteri 2015 yılında Susam Sokağı'ndan çıkarıldı.

1940 yılında Kaliforniya'da doğan Delgado, Susam Sokağı dışında PBS'te Song of the Race dizisinde de oynadı. Broadway'de çeşitli tiyatrolarda çalıştı. Susam Sokağı'ndan ayrıldıktan sonra The Lou Grant Show, Hawaii 5-0, Police Story ve Quincy gibi yapımlarda boy gösterdi. (Haber Global)

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN