Ambalaj kutuları için stok tutma sorunu bitti

Farklı boyutlardaki ambalaj kutularına ihtiyaç duyan firmaların stok tutma sorununu ortadan kaldıran Z Karton, nakliye ve maliyet açısından da büyük avantaj sağlıyor.

Ambalaj kutuları için stok tutma sorunu bitti

Firmaların kendi ihtiyaçlarına göre kendi ambalaj kutularını oluşturmasına olanak sağlayan Z Karton’un Türkiye’deki öncüsü Has Kutu, Z Board markasıyla müşterilerine ulaşıyor.

Z Karton nedir?

Bir akardiyon şeklinde katlanmış kesintisiz bir oluklu mukavva tabakası şeklinde olan Z Karton, çok sayıda farklı ebatta ürüne sahip olan ve çok sayıda farklı ambalaj özelliği kullanan firmalar için ideal bir çözüm sunuyor.

Z Karton ile firmalar kendi anlık ihtiyaçlarına göre kendi kutularını hazırlayabiliyor. Bu sayede daha az boyutun stokta tutulması gerektiğinden, ambalajlar için daha az malzeme kullanılmasına yardımcı oluyor ve stokları düşürerek uygun maliyetli bir çözüm sunuyor.

Çeşitli ebat ve miktarlarda farklı ürünleri paketlemek için kullanılabildiğinden maksimum esneklik sağlıyor. Firmaların kendi tesislerinde ihtiyaçlarına göre istediği ölçüye göre paketler oluşturmasına olanak tanıyan özel Z Karton kesme makineleri de mevcut.

Z Karton’un faydaları

Z Karton kullanıcılarına; nakliye hasarında azalma sağlıyor ve daha düşük stok ile birçok ayrı paketleme formatının yerini alıyor.

Daha az yönetim, basitleştirilmiş depolama, stok yönetimi ve sipariş olanağı sunuyor. Azaltılmış malzeme tüketimi - ekstra dolgu malzemesi ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Araçların optimize edilmiş kapasite kullanımı nedeniyle nakliye maliyetleri azalıyor. Baskılı olarak tedarik edilebiliyor ve teslim sürelerini kısaltıyor. Düşük minimum sipariş miktarı avantajı sağlıyor.

Türkiye’nin en büyüğü

Türkiye’de Z Karton’un öncüsü olan Has Kutu, özellikle mobilya ve e-ticaret sektörüne yönelik geliştirdikleri çözümlerle pazar liderliğini koruyor.

Türkiye’de HE sertifikalı ürün üreten ilk marka olan Has Kutu aynı zamanda Türkiye’nin en büyük Z Karton üretim hattına sahip.