Armoni Müzik farkıyla Mayıs 2023'te özel müzik topluluklarının etkinlikleri de dizgide yer aldı

Şef-usta kemençe sanatçısı Sertaç Tezeren'in yönettiği altı topluluk bu sezonda konser-etkinlik platformunda Atatürkçü Düşünce Derneği bünyesindeki Huzurlu Nağmeler Korosu da şef Rafet Topal yönetimindeki konseri ile 26 Haziran'da Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde izleyicisi ile buluştu.

Armoni Müzik farkıyla Mayıs 2023'te özel müzik topluluklarının etkinlikleri de dizgide yer aldı

‘Bazı Aşklar’ adlı single’ı DMC etiketi ile kısa süre önce çıkan Özge Doğru’nun iki Korosu Şişli Belediye Kuştepe Mahalle Dayanışma Korosu Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde Koşuyolu Gönülden Nağmeler Müzik Topluluğu ise Kadıköy Evlendirme Dairesi’ndeki konserleri ile Mayıs programında yerini aldı.

Proje müzik grupları arasında Farz-ı Misol’ün Muaf’ta Mayıs’tan beri süren performansları kayda değer şef/klasik kemençe sanatçısı Sertaç Tezeren, yönetimindeki beş koro: İstanbul Musiki ve Kültür Derneği, Çırağan Musiki ve Kültür Derneği, Moda Gönüllüleri, Suadiye Gönüllüleri, Eczacılar Odası Türk Sanat Müziği Korosu’nun sunduğu Erol Sayan Besteleri konser dizisi ile özel bir müzik yolculuğuna çıkardı.

İzleyicileri tiyatroların bir bölümünün sezon değişim nedeni ile ara dediği bugünlerde bazı kuruluşlar/gruplar gösterimlerini sürdürüyor.

Armoni Müzik Sahne, Anton Çehov’un kısa oyunlarından ‘Ayı’ ve ‘Bir Evlenme Teklifi’ni bir kez daha, kurucularından Sevinç Aktansel anısına Engin Çağlar Sahnesi’nde 19 Haziran’da izleyiciye sundu.

Kaan Erten, Seza Yeğin, Ercan Yenigül, Ayşegül Kaygusuz, Güney Alçin, Gonca Akkuş, Ümran Akpınar, Şafak Yaprak ve yanı sıra proje bazında müzik/dans alanından katılan performerlerden oluşan Armoni Müzik Sahne’den oluşan Armoni Müzik Sahne müzik ve dans projelerini yeni sezonda izleyici ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Proje bazında Kaan Erten ve Paşahan Kaytan’ın müzik üretim sunuyor; master müzik şefi ise Eser Taşkıran, Ayşe Sun, Ebru Sırma, Erdem Gündüz, Önder Çevik, Sinan Çırka, Sibel Kasapoğlu gibi pek çok koreograf üretime katılıyor. Tiyatro sanatçısı ve bale öğretmeni Filiz Coşkuner de değişik yönlerde katkıda bulunuyor.