Artık sadece 24 saat olmayacak! Instagram'da 'Hikayeler'in süresi değişiyor!

Popüler sosyal medya platformu Instagram, Hikayeler özelliğinin süresini etkileyen Haftam adlı özellik üzerinde çalışıyor.

Artık sadece 24 saat olmayacak! Instagram'da 'Hikayeler'in süresi değişiyor!

Meta’nın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, yeni özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Son haberlere göre, platformun en çok kullanılan özelliklerinden olan Hikâyeler, değişime gidiyor. Bununla birlikte Instagram Hikayeler özelliği şaşırtan biz özellikle karşımıza çıkacak. İşte detaylar…

Instagram Hikayeler için paylaşım süresi yedi gün olabilecek

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram‘da en çok vakit geçirilen yerlerden biri Hikayeler oluyor. Platformun Snapchat etkisiyle getirmiş olduğu bu özellik, kullanıcıların anlık durumlarını paylaştığı bir alan olmasıyla öne çıkıyor.

Bugün çıkan haberlere göre Instagram, Hikayeler özelliği üzerinde değişikliğe gidiyor. Bu değişiklik kapsamında kullanıcılar daha farklı bir Hikayeler süresiyle karşı karşıya kalacak. Yeni özellik ise Alessandro Paluzzi’nin X’teki paylaşımıyla ortaya çıktı.

Paylaşıma göre Instagram, “Haftam” adlı bir özellik üzerinde çalışıyor. Bilindiği üzere şu anda paylaşıla hikâyelerin süresi 24 saat. Bu süre dolduğunda paylaşımlar otomatik olarak yok oluyor. Yeni özellik sayesinde ise bu süre 7 güne çıkacak.

Özelliğin detaylarına baktığımızda kullanıcılar, favori hikâyelerini seçerek bunları “Haftam” adlı bir koleksiyona ekleyecek. Burada ise 7 gün boyunca aktif bir şekilde kalacak. Ayrıca diğer hikâyelerle birlikte Instagram ana ekranının üst kısmında takipçiler tarafından görülebilecek.

Genel olarak bakıldığında Öne Çıkanlar özelliğiyle benzer gibi duruyor. Bu nedenle bazı kullanıcılar bu özelliğin gereksiz olduğunu dile getirdi. Instagram Haftam özelliğinin hikâye sayısıyla ilgili şu anlık bir kısıtlama yer almıyor.

Öte yandan koleksiyonu kimlerin görebileceğine dair kriterli de belirlemek mümkün olacak.

Kaynak: Shift Delete