Ata Demirer'in Bursa Bülbülü albümü 45 milyon kez dinlendi

Film ve müzikleriyle büyük beğeni toplayan Ata Demirer, geçtiğimiz aylarda BKM etiketi ile yayınlanan ve 12 parçadan oluşan Bursa Bülbülü orijinal film müzikleri albümü ile tüm dijital platformlarda 45 milyonun üstünde dinlendi.

Ata Demirer'in Bursa Bülbülü albümü 45 milyon kez dinlendi

Plak koleksiyonerleri tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan albüm, Kalan Müzik& BKM işbirliği ile LP formatında geçtiğimiz günlerde 4. kez basımı gerçekleşti.

Yayınlandığı ilk hafta müzik listelerinin en çok satın alınan ve dinlenen albümler listelerinde yer alarak adından başarıyla söz ettiren ve dinleyicilerden tam not alan Ata Demirer, “Bursa Bülbülü” Orijinal Film Müzikleri albümü ile müzikseverleri 80’li yıllara götürüyor.

Türk sinema ve televizyonunun usta senarist, oyuncu ve müzisyeni Ata Demirer, yapımcılığını BKM’nin üstlendiği, senaryosunu yine Ata Demirer’in yazıp aynı zamanda başrolünde olduğu ve Hakan Algül’ün yönetmen koltuğuna oturduğu “Bursa Bülbülü”nün 12 parçadan oluşan sound track albümü, geçtiğimiz aylarda BKM yapımıyla tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluşmuştu.

Beyaz Zambaklar istek rekorlarını kırdı

Ata Demirer’in film ve müzikleriyle büyük beğeni toplayan ve müzikseverlerin 80’li yıllara götüren, yayınlandığı günden bugüne tüm dijital platformlarda 45milyonun üstünde dinlenme rakamına ulaşan “Bursa Bülbülü” Orijinal Film Müzikleri albümünde, filme özel hazırlanan üç yeni eser yer alıyor.

Müzik listelerinin yanı sıra, rötasyona girdiği radyolarda en çok istek alan, dillere pelesenk olan “Beyaz Zambaklar”ın sözleri Ata Demirer’e müziği Ata Demirer ve Taşkın Sabah’a, “Unutma Beni” ve “Bursa Kızları” adlı şarkıların sözleri Ata Demirer’e müzikleri ise Taşkın Sabah’a ait. Taşkın Sabah’ın müzik direktörlüğünde ve Taşkın Sabah Stüdyosu’nda kaydedilen albümün mix-mastering’i Tarık Ceran tarafından yapıldı.

Ata Demirer ve usta müzisyen Taşkın Sabah’ın imzasını taşıyan ‘Bursa Bülbülü’ sound track albümüne ait plak LP formatında 4. baskısıyla şimdi yeniden tüm müzik marketlerde yerini aldı.