Aytaç Yeğin, Pfizer Türkiye Hastane ve COVID Kategori Lideri oldu

Pfizer Türkiye'ye 2011 yılında İş Geliştirme Departmanı Proje Yöneticisi olarak katılan Aytaç Yeğin, Pfizer Türkiye Hastane ve COVID Kategori Lideri olarak atandı.

Aytaç Yeğin, Pfizer Türkiye Hastane ve COVID Kategori Lideri oldu

İstanbul Erkek Lisesi'nin ardından 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Aytaç Yeğin, Ocak 2011 tarihinde Koç Üniversitesi'nde MBA yüksek lisansını tamamladı.

Ağustos 2011'de Pfizer Türkiye'ye İş Geliştirme Departmanı Proje Yöneticisi olarak katılan Aytaç Yeğin, Mart 2013 – 2015 tarihleri arasında Hastane Kategorisinde Ürün Müdürü, Mart 2015- 2017 tarihleri arasında ürün bazında Ülke Portföy Lideri, 2017 – 2020 yılları arasında ise önce Pazarlama Müdürü ardından Pazarlama Direktörü olarak görev aldı.

Aytaç Yeğin, Pfizer-Upjohn ayrılığı ile birlikte 2020 yılından bu yana Viatris'te Pazarlama Direktörü olarak çalışıyordu.

Pfizer Türkiye Hastane ve COVID Kategori Lideri Aytaç Yeğin yeni görevi ile ilgili şunları söyledi:

“Pfizer, lider okulu niteliğiyle ve bilim kazanacak anlayışıyla çalışan bir biyoteknoloji şirketi. Pfizer'in rotasyon kültürü sayesinde şimdiye dek çok sayıda rol üstlendim. Bu çatı altında edindiğim tecrübeleri, sektörün farklı noktalarında da değerlendirme fırsatım oldu. Yeniden Pfizer'de olduğum, hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler için çalışacağım için çok mutlu ve gururluyum.”