Barbie, üst üste dördüncü hafta sonunda da gişe lideri

Barbie, vizyondaki üst üste dördüncü hafta sonunda da gişe liderliğini korudu. Hafta sonunu ABD'de 33,7 milyon dolar hasılatla geride bırakan film, dünya genelinde ise 1,184 milyar dolara ulaştı.

Barbie, üst üste dördüncü hafta sonunda da gişe lideri

Barbie, ABD'de vizyondaki dördüncü hafta sonunda da gişe liderliğini kaptırmadı. Hafta sonunu 33,7 milyon dolarla geride bırakan film, ABD'de toplamda 500 milyon dolar baremini aşmayı başardı. Film, dünya genelinde de 1,184 milyar dolar hasılata ulaşarak tüm zamanlarda Warner Bros.'un en çok hasılata erişen ikinci filmi oldu.

Bir hafta sonra Oppenheimer ikinci sıradaki yerine geri döndü. 18,8 milyon dolarla Barbie'yi takibini sürdüren film, ABD'de 250 milyon doları, globalde ise 650 milyon doları geride bıraktı.

Vizyondaki ikinci hafta sonunda 15,75 milyon dolara ulaşan Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası (Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem), üçüncü sırada haftayı kapatırken bir önceki hafta sonunun ikincisi Meg 2: Çukur (Meg 2: The Trench) 12,7 milyon dolarla bu kez dördüncü sırada kendine yer buldu.

Haftanın yeni filmlerinden Drakula: Son Yolculuk (The Last Voyage of the Demeter) ise 6,5 milyon dolarla açılışını yaparak beklentilerin altında kaldı ve listenin beşinci basamağında yer alan yapım oldu.

Box Office ABD - Hafta Sonu Top 5 (11 - 13 Ağustos 2023)

1- Barbie - 33,7 milyon dolar

2- Oppenheimer - 18,8 milyon dolar

3- Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası (Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem) - 15,75 milyon dolar

4- Meg 2: Çukur (Meg 2: The Trench) - 12,7 milyon dolar

5- Drakula: Son Yolculuk (The Last Voyage of the Demeter) - 6,5 milyon dolar

Kaynak: Box Office Türkiye