Barış Akarsu Merhaba filmi görücüye çıktı

Genç yaşta hayata veda eden Barış Akarsu'nun yaşamını anlatan 'Barış Akarsu Merhaba' filmi, 18 Kasım'da izleyicinin beğenisine sunulacak. Filmin galası yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Barış Akarsu Merhaba filmi görücüye çıktı

Filmin senaristi ve yönetmeni Mert Dikmen, İstanbul’da bir AVM’de gerçekleştirilen galada Beyoğlu’ndaki terör saldırısında yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Yaşananlara rağmen galayı yapmaya karar verdiklerini belirten Dikmen, “Çünkü onların bu geceyi Barış’ın ailesinin elinden almasına izin vermedik. Burada olduk. Sizlere de bize destek olduğunuz için teşekkür ediyorum. Umarım filmimizden keyif alıp, severek izlersiniz” dedi.

Filmin başrol oyuncusu İsmail Ege Şaşmaz ise, “Çok güzel bir set geçirdik. Çok güzel bir yolculuk oldu. Şimdi bu yolculuğumuzun finalinde sizler neleri başardığımızı göreceksiniz. Umarım beğenirsiniz” diye konuştu.

Barış Akarsu’nun nasıl bir insan olduğunu hemen hemen herkesin bildiğine işaret eden Şaşmaz, “Onun yolculuğunda bilinmeyenleri insanlarımıza filmde göstermek istedik. Gerçekçi olmaya çalıştık, olduğumuza da inanıyorum. Umarım Barış da bizi izliyordur ve o da bu durumdan mutludur” değerlendirmesini yaptı.

Filmde Akarsu’nun aşık olduğu ‘Zeynep’ karakterini canlandıran Almila Ada da “Hep birlikte Barış’ı tanımayanların onu tanıyacakları ve sevenlerinin onu daha da seveceği bir film çekmeye çalıştık” ifadesini kullandı.

“Annemin ömrü yetmedi”

Barış Akarsu’nun ablası Nesrin Akarsu ise, çok mutlu olduğunu belirterek “Hem üzüntülüyüz hem gurur verici bir şey. Filmin başlaması annemin isteği üzerine oldu ama görmeye ömrü vefa etmedi. Her şey çok güzel oldu. Barış Akarsu’yu unutturmayacağız” diye konuştu.

Galaya konuk olan Haluk Levent ise şunları söyledi:

“Barış’ın hayatına dokunuşlarım yok değil ama çok az. Fakat o hastaneye düştüğünden itibaren ailesiyle beraberdim. Hep yanlarında oldum, öyle düşünüyorum. Annesi hastanedeyken de yanlarındaydım. Elimden ne geliyorsa yapmaya çalıştım. Ama annemizi kaybettik. Barış Akarsu yaşarken de ben ona bir sürpriz yapmıştım, yıllardır da televizyonlarda o video yayınlanır. Yıllarca adına festivaller yaptım. Onun adına Amasra’ya gittim.”

Senaryosunu Mert Dikmen’in yanı sıra Can Anar’ın kaleme aldığı film, Türkiye ile aynı anda 23 ülkede daha vizyona girecek.

Barış Akarsu’nun yarım kalan ve tamamlanarak İsmail Ege Şaşmaz tarafından bu filme özel seslendirilen ‘Merhaba’ şarkısından elde edilen gelir de Akarsu’nu yaşarken destek verdiği LÖSEV’e bağışlanacak.

2007 yılında hayatını kaybetti

Çocukluğunda müziğe ilgi duymaya başlayan Barış Akarsu, 2004 yılında katıldığı “Akademi Türkiye” adlı şarkı yarışmasıyla adını duyurdu. Yarışmada birinci olmasının ardından albüm çıkaran Akarsu, müzik çalışmalarının yanı sıra “Yalancı Yarim” adlı dizide rol aldı. 2007 yılında, 28. yaş gününde Bodrum’da trafik kazası geçiren genç şarkıcı, yoğun bakımda kaldığı beş günün ardından hayatını kaybetti.