Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Amasya'da kaza yapan Baş Belası tiyatro ekibinin son durumunu açıkladı

Tiyatro oyunu için turneye çıkan 'Baş Belası' ekibi Amasya'nın Merzifon ilçesinde trafik kazası geçirdi. Ceyhun Fersoy, Sergen Deveci ve Melis İşiten'in yaralandığı feci kazada Tolga Güleryüz, Burak Topçu ve Özgür Karataş hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kazada yaralanan oyuncuların son sağlık durumları hakkında bilgi verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Amasya'da kaza yapan Baş Belası tiyatro ekibinin son durumunu açıkladı

Baş Belası” adlı tiyatro oyununu Çorum’da sahnelemelerinin ardından Samsun’a doğru hareket eden tiyatro ekibini taşıyan Aykut Bektaş yönetimindeki minibüs, Amasya - Çorum kara yolu üzerinde, Merzifon ilçesine bağlı Çaybaşı Köyü civarında önünde seyreden TIR'a arkadan çarptı. Feci kazada Tolga Güleryüz, Burak Topçu ve Özgür Karataş hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı.

Sergen Deveci'nin durumu biraz daha ağır!

Kazada yaralanan oyuncuların durumunu paylaşan Uraz Kaygılaroğlu; "Melis ile irtibat halindeyiz çok korktuk. Mesaj atanlar için Melis’in durumu iyi yaralı ama iyi… Hiçbir hayati tehlikesi, kalıcı bir şey yok. Ceyhun iyi aynı şekilde ufak tefek yaraları var tabii ki... Sergen’in durumu biraz daha ağır bilgilerim bu kadar sağ olun." açıklamasını yaptı.

Hayati tehlikeyi atlattı

Hastaneden alınan bilgiye göre; kazada yaralanan Sergen Deveci yapılan müdahalelerin ardından hayati tehlikeyi atlattı. Vücudunda kırıklar olan Deveci'nin bilinci açık, kontrol amaçlı yoğun bakımda tutuluyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan açıklama geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kazada yaralanan oyuncuların son durumları hakkında bilgi verdi. Yaralıların iyi olduğunu ifade eden Koca paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Dün gece Amasya Merzifon’da tiyatro sanatçılarını taşıyan bir minibüsün bir TIR ile çarpışması sonucu meydana gelen kazada minibüste bulunan 3 kişi olay yerinde hayatını kaybetti, 9 kişi yaralandı. 8 yaralı ambulanslarla hastaneye kaldırıldı, 1 kişi ise tedaviye ihtiyaç duymadı. Kazada hayatını kaybeden sanatçılarımıza Allah’tan rahmet; yakınlarına ve sanat camiasına başsağlığı diliyorum. Yaralılarımız arasında durumu ağır olan kimse yok. Hepimiz adına, kendilerine geçmiş olsun diyorum."

Kazadan önce Baş Belası ekibine teşekkür etmiş...

Oyuncu Sergen Deveci'nin kazadan saatler önce yaptığı paylaşımlar dikkat çekti. Ekip arkadaşlarına teşekkür eden Deveci'nin paylaşımında eğlenceli anlar yer alıyor.

Oyuncular Sendikası'ndan açıklama

Feci kazanın ardından Oyuncular Sendikası sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı:

"Başımız sağ olsun.

"Baş Belası" adlı tiyatro oyununu Çorum'da sahnelemelerinin ardından, Samsun'a doğru hareket eden ve tiyatro ekibini taşıyan araç kaza yapmış ve maalesef Tolga Güleryüz, Burak Topçu ve Özgür Karataş hayatını kaybetmiştir. Çok üzgünüz, ailelerine ve tüm sevenlerine sabır diliyoruz. Tedavileri devam eden yaralı meslektaşlarımıza acil şifalar diliyor, durumlarını öğrenmek ve hepimizi derinden sarsan bu üzücü olaya ilişkin detaylar hakkında bilgi edinmeye çalışıyoruz.

Oyuncular Sendikası"