Beşiktaş derbide Galatasaray'ı devirdi, şampiyonluk yarışını alevlendirdi

Dolmabahçe'deki dev derbide Beşiktaş 1-0 geriye düştüğü maçta lider Galatasaray'ı 3-1 mağlup ederek şampiyonluk yarışını alevlendirdi. Son 2 haftada 5 puan kaybeden Cimbom ile Fenerbahçe arasındaki puan farkı 3'e düştü. Beşiktaş ise üst üste aldığı derbi galibiyetleriyle zirve yarışına yeniden dahil oldu.

Beşiktaş derbide Galatasaray'ı devirdi, şampiyonluk yarışını alevlendirdi

Ve dev derbide kazanan Beşiktaş oldu… Süper Lig’de şampiyonluk yarışının telafisiz maçlarından birinde lider Galatasaray öne geçtiği maçta Beşiktaş’a 3-1 kaybetti.

Zirve yarışında en yakın takipçisi Fenerbahçe’nin kazandığı haftada 3 puan kaybeden Galatasaray ağır bir yara aldı. Fenerbahçe’den sonra Galatasaray’ı da deviren Beşiktaş şampiyonluk umutlarını son haftaya kadar sürdürmek için büyük moral kazandı.

3 puana düştü

Galatasaray’ın Dolmabahçe’deki yenilgisi Fenerbahçe’nin de iştahını kabarttı. Rakibi ile farkı 3 puana düşüren sarı lacivertliler ligin son düzlüğünde şampiyonluk için yeniden motivasyon kazandı.

Beşiktaş yine kaybetmedi

Beşiktaş Vodafone Park’ta yine derbi kaybetmedi. 2016’da açılan statta Fenerbahçe ve Galatasaray’ı toplam 14 kez konuk eden Kartal 8. galibiyetini aldı.

Cimbom geçtiğimiz hafta Karagümrük karşısında da 3-3 berabere kalarak 2 haftada 5 puan kaybetti. Bu sonucun ardından Galatasaray 70 puanda kaldı, Fenerbahçe 67, Beşiktaş ise 65 puana yükseldi.