Beşiktaş'ın stadı Vodafone Park'ın adı değişiyor

Beşiktaş ile Vodafone arasında 2013 yılından bu yana süren anlaşma sezon sonunda bitiyor. Şirket, siyah-beyazlılara 6 ay öncesinden bildirimde bulunarak anlaşmayı yenilemeyeceğini belirtti.

Beşiktaş'ın stadı Vodafone Park'ın adı değişiyor

Beşiktaş Kulübü akşam saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada stat isminin değişeceğini bildirdi.

2013 yılından bu yana süren anlaşma sezon sonunda bitecek. 2016 yılında açılan Vodafone Park’ın da ismi 2022/2023 sezonunun sonunda değişecek.

Siyah-beyazlılar, Vodafone’un stat isim hakkı sponsorluğunu sezonun sona ermesinin ardından yenilemeyeceğini açıkladı.

İşte Beşiktaş’ın açıklaması:

“Hakim ortağımız Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği ve Şirketimiz ile Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. arasında imzalanan 20.08.2013 tarihli Reklam Hakları, Forma ve Stadyum İsim Hakkı Sponsorluğu Sözleşmesi’nde Stadyum İsim Hakkı Sponsorluğu süresi; ilk UEFA ya da Süper Lig maçının oynandığı sezondan itibaren sekiz sezon boyunca yürürlükte kalacağı (ilk dönem), bu dönemin sona ermesinden en az altı ay önce sözleşme taraflarından birinin diğer tarafa göndereceği bir ihtar ile feshedilmediği sürece sözleşmenin beş sezon için yenilenmiş sayılacağı (müteakip dönem) şeklinde düzenlenmiştir.

Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.tarafından 28.10.2022 (bugün) tarihinde gönderilen ihtarname ile Sözleşmenin, ilk dönemin sona ereceği 2022/2023 sezon sonu itibariyle geçerli olmak üzere feshedildiği bildirilmiştir.”