Blutv, seçkisine son yılların en çok konuşulan ödüllü filmlerini ekliyor

BluTV, Ekim ayında da son yıllarda dünya çapındaki önemli festivalleri dolaşan ve ödüllerle dönen filmleri arşivine ekliyor. 'Burning', 'Honeyland', 'Transit' ve 'Still Alice' gibi filmlerin yer alacağı platform, discovery+ ayrıcalığı ile üç yeni içeriği de izleyicilerine sunacak.

Blutv, seçkisine son yılların en çok konuşulan ödüllü filmlerini ekliyor

Türkiye’nin lider yerli online video platformu BluTV, dünya festivallerinden ödüllerle dönen filmleri seçkisine ekliyor. Ekim ayında BluTV seçkisine eklenecek filmlerin en dikkat çekenleri arasında, suç komedisi denince ilk akla gelen İngiliz yönetmen Guy Ritchie’nin Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Colin Farrell, Hugh Grant ve Michelle Dockery’yi buluşturduğu ‘The Gentlemen’ ile Cannes Film Festivali’nden ödülle ayrılan ve 2019’un en iyi filmleri arasında gösterilen ‘Burning’ yer alıyor.

2019 Sundance Film Festivali’nden ödüllerle dönen ve geçtiğimiz sene ‘En İyi Belgesel’ ve ‘En İyi Uluslararası Film’ dallarında Oscar’a aday olan ‘Honeyland’, 2017 Altın Palmiye’nin sahibi ‘The Square’ ve 2018 Berlin Film Festivali’nde ‘En İyi Film’ dalında Altın Ayı’ya aday gösterilen ‘Transit’ gibi festival takipçilerini mutlu edecek filmler BluTV seçkisindeki yerini alıyor.

Son olarak Diana portresiyle çok konuşulan Kristen Stewart’ın efsanevi oyuncu Jean Seberg’e hayat verdiği ‘Seberg’, Oscar ödüllü ‘Still Alice’ ve usta yönetmen Michael Haneke’nin son filmi ‘Happy End’ Ekim ayında izleyicilerle buluşacak.

Discovery+’tan öne çıkan 3 yeni program

BluTV kullanıcılarına özgün bir seyir keyfi sunan ve birbirinden farklı belgeselleri, programları, spor karşılaşmalarını seyircilerle paylaşan discovery+’ta üç yeni program Ekim ayında izleyicilerle buluşuyor. Robert Irvine’in şimdiye kadar yaratılmış en iddialı uluslararası yemek yarışmasına ev sahipliği yaptığı ‘The Globe’, iştahları açarken, ünlülerin benzersiz otomotiv başyapıtları yarattıkları ‘Celebrity IOU Joyride’ ve komedyen Jon Stewart’ın 11 Eylül’ün perde arkasına uzandığı uzun metrajlı belgeseli ‘No Responders Left Behind’, Ekim ayından itibaren BluTV’de.