Oyuncu Bradley Cooper'ın yeni projesi belli oldu

Bradley Cooper, Steven Spielberg'in yönetmenliğinde kamera karşısına geçmeye hazırlanıyor. Cooper, sinema dünyasının efsane isimlerinden Steve McQueen'in canlandırdığı bir karakteri yeniden izleyicilere sunacak.

Oyuncu Bradley Cooper'ın yeni projesi belli oldu

Bradley Cooper, yeni bir Steven Spielberg filminde Steve McQueen’in en ünlü rollerinden birini üstleniyor. 1968 klasiğine dayanan filmde Cooper, San Francisco polisi Frank Bullitt’i canlandıracak.

Deadline’ın haberine göre; McQueen’in oğlu Chad ve torunu Molly de Spielberg ile birlikte yürütücü yapımcılık yapacak.

Bullitt, McQueen’in canlandırdığı en unutulmaz karakterlerden biri oldu ve sinemanın en etkileyici araba kovalamaca sahnelerinden birinde yer almasıyla ünlü.

Yönetmenliğini Spielberg’in üstlendiği filmin senaryosu ise Fringe, Spotlight, The Post gibi başarılı yapımlarla öne çıkan Josh Singer’a ait olacak.

Deadline haberinde; pandemiden beri Spielberg ve Cooper’ın rol hakkında görüştüğünü belirtiyor. Spielberg daha önce Cooper’ın yönettiği ve oynadığı A Star is Born’un yapımcılığını üstlenmişti.

Cooper, son olarak yönetmenliğini, ortak yazarlığını, yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği Yahudi besteci Leonard Bernstein hakkındaki biyografik film Maestro ile öne çıkmıştı.

Başrolünde Carey Mulligan’ın da yer aldığı film, 2023’te Netflix’te yayınlanacak. (Sözcü)