Cerrahi Tarikatı'nın yeni lideri olmuştu! Ahmet Özhan gerçeği ortaya çıktı! İşte hikayesi…

Mutasavvıf, avukat ve musikişinas Ömer Tuğrul İnançer'in vefatı sonrası Cerrahi Tarikatı'nın yeni postnişini ünlü sanatçı Ahmet Özhan oldu. Gazeteci Arif Hür, sosyal medyanın gündemine oturan Ahmet Özhan hakkındaki o gerçeği açıkladı. Duyanlar şaştı kaldı! İşte detaylar...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Gazeteci Arif Hür, Cerrahi Tarikatı'nın yeni postnişini olan Ahmet Özhan hakkında bilinmeyen ve merak edilen o gerçeği açıkladı.

Snob Magazin’den Arif Hür, "Ahmet Özhan, ilk olarak 1974 yılında merhum Ömer Tuğrul İnançer'in daveti üzerine Karagümrük'teki Nûreddin Cerrâhî Tekkesi'ni ziyaret etmiştir. Tekkede ilk kez bir ramazan akşamı teravih namazı kılan Özhan, o mistik atmosferden ve orada bulunan insanların halet-i ruhiyesinden çok etkileniyor.  Hem ne demişler; 'Yeryüzünde insânın arayışı, ait olduğu yeri bulana kadardır...' İşte bu noktada Ahmet Özhan da aradığı huzuru tam olarak 1974 yılında bir ramazan akşamı Nûreddin Cerrâhî Tekkesi'nde buluyor" dedi.

Cerrahi Tarikatı'nın yeni lideri olmuştu! Ahmet Özhan gerçeği ortaya çıktı! İşte hikayesi…

İşte Arif Hür'ün gündem olan o yazısının tamamı:

"Dini yaşantısını çok fazla göz önünde yaşamayan ve her daim sanatıyla ön planda olmaya özen gösteren sanatçı Ahmet Özhan'ın Cerrahi Tarikatı'nın yeni postnişini olması büyük yankı uyandırdı.

Halbuki Ahmet Özhan tasavvufla ilgilenmeye daha dün başlamadı ki... Çocukken babasının kucağında ilahi mırıldanan zevki selim sahibi bir insandan bahsediyoruz. Niye bu kadar şaşırılıyor?

Ahmet Özhan sanat kariyerinde zirveyi gördüğü 1970'li yıllarda; şan, şöhret, para ve renkli yaşamı elinin tersiyle itmiş ve kendi inandığı yolda yürümeye başlamış ve istikametinde sabit-kadem olmuştur.

Ahmet Özhan, ilk olarak 1974 yılında merhum Ömer Tuğrul İnançer'in daveti üzerine Karagümrük'teki Nûreddin Cerrâhî Tekkesi'ni ziyaret etmiştir.

Tekkede ilk kez bir ramazan akşamı teravih namazı kılan Özhan, o mistik atmosferden ve orada bulunan insanların halet-i ruhiyesinden çok etkileniyor. Bir nevi o mekanla frekansı tutuyor.

Hem ne demişler; 'Yeryüzünde insânın arayışı, ait olduğu yeri bulana kadardır...' İşte bu noktada Ahmet Özhan da aradığı huzuru tam olarak 1974 yılında bir ramazan akşamı Nûreddin Cerrâhî Tekkesi'nde buluyor.

Özhan, neredeyse yarım asırdır dinin estetik boyutunu ortaya koyabilmek, islamın güzelliklerini yerli ve yabancı vatandaşlara anlatabilmek için yoğun bir mesai harcıyor.

Ahmet Özhan bütün bunları eline megafon alıp bağıra çağıra yapmıyor. Bağıra çağıra yapmadığı için günün birinde postnişin olduğu haberleri basına yansıyınca da milyonlarca insanın şaşkınlığına tanıklık ediyoruz. Ahmet Özhan'ın gökten zembille inip postnişin olmadığı gayet açık..."

Cerrahi Tarikatı'nın yeni lideri olmuştu! Ahmet Özhan gerçeği ortaya çıktı! İşte hikayesi…

1703 yılında kuruldu

Cerrahiler’in Karagümrük’teki Canfeda Camii Sokağı’nda bulunan dergâhı, Sultan III. Ahmed tarafından 1703 yılında Nureddin Cerrahi için yaptırıldı. Tekkede tevhidhane, türbe, erkekler ve kadınlar bölümü bulunuyor.

Toplantılara Japonya, İtalya, İngiltere ve ABD’deki müritler de zaman zaman katılıyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN