Çiçekçi Sokağı oyunu, 10 Ocak'ta Ataköy'de izleyiciyle buluşacak

Bir adalet, cinayet ve bir kadın hikâyesini sahneye taşıyan müzikli Çiçekçi Sokağı oyunu, yeni yılın ilk temsili için 10 Ocak'ta Yunus Emre Kültür Merkezi'nde izleyiciyle buluşacak.

Çiçekçi Sokağı oyunu, 10 Ocak'ta Ataköy'de izleyiciyle buluşacak

Teatro Rudius’un yeni müzikli oyunu “Çiçekçi Sokağı”, 2024’ün ilk temsili için 10 Ocak Çarşamba akşamı saat 20.30’da Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşuyor! Kosta Kortidis’in, 1900’lerin başında gazetelerde yayınlanmış gerçek bir haberden, sekiz milletin etrafta dokuz lisan konuştuğu Pera’da, Çiçekçi Sokağı’nda işlenmiş bir cinayetten ilham alarak yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği “Çiçekçi Sokağı”, bir adalet, bir cinayet, bir kadın hikâyesini sahneye taşıyor.

8 yıl aradan sonra tiyatro sahnelerine dönen ünlü oyuncu Wilma Elles’in Kortidis’le birlikte başrolünü paylaştığı müzikli oyunda aynı zamanda Alp Balkan, İlkay Özşen, Dilara Tabak, Ali Alkın Aydın, Pari Mayıs ve Akın Kaplan rol alıyor. “Çiçekçi Sokağı” için biletler Biletinial.com’da, Biletix’te ve gişede!

Çiçekçi Sokağı”, 2019 yılında Kosta Kortidis ve Akın Kaplan tarafından “Bir özgürlük meselesi” sloganıyla kurulan Teatro Rudius’un beşinci prodüksiyonu olarak seyirciyle buluşuyor.

Kosta Kortidis’in kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda oturduğu, Akın Kaplan’ın yönetmen yardımcılığını üstlendiği “Çiçekçi Sokağı”nda Kortidis ve Kaplan’la birlikte Wilma Elles, Alp Balkan, İlkay Özşen, Dilara Tabak, Ali Alkın Aydın ve Pari Mayıs rol alıyor. Oyunun şarkı sözleri Kosta Kortidis’in, besteleri Altuğ Akınsel’in, koreografisi ise Alkış Peker ve Alper Akalın’ın imzasını taşıyor.

Bir önceki yüzyılın başlarında Pera’da vuku bulmuş, gazete sayfalarına kaydolmuş kanlı bir hadise… Aşk, tutku, entrika, intikam çemberinde iki perdelik bir hayal ya da perdesiz bir hakikat…

Sekiz milletin etrafta dokuz lisan konuştuğu Cadde-i Kebir’in en müstesna sokağının, Çiçekçi’nin, güzeller güzeli, iyi yürekli Despina’nın, yakışıklı ve gizemli Vasilis’in, kalbi kara Periklis’in, bilge meyhaneci Zafiris’in, Pera’nın beyaz eldivenli efendisi Şık Manol’ün ve kahve fincanında hakikati gören Türkan’ın hikâyesi bu. Gün yüzüne çıkan sırların ışığında bir adalet, bir cinayet, bir kadın hikâyesi…

10 Ocak 2024 Çarşamba akşamı saat 20.30’da Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşacak olan iki perdelik “Çiçekçi Sokağı” için biletler, Biletinial.com’dan, Biletix’ten ve salonun gişesinden temin edilebilir.