'Çiçekçi Sokağı' oyunu, 22 Aralık'ta Şişli Tiyatrosu'nda

Kosta Kortidis'in, 1900'lerin başında gazetelerde yayınlanmış gerçek bir haberden, sekiz milletin etrafta dokuz lisan konuştuğu Pera'da, Çiçekçi Sokağı'nda işlenmiş bir cinayetten ilham alarak yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği 'Çiçekçi Sokağı', bir adalet, bir cinayet, bir kadın hikâyesini sahneye taşıyor.

'Çiçekçi Sokağı' oyunu, 22 Aralık'ta Şişli Tiyatrosu'nda

8 yıl aradan sonra tiyatro sahnelerine dönen ünlü oyuncu Wilma Elles’in Kortidis’le birlikte başrolünü paylaştığı müzikli oyunda aynı zamanda Alp Balkan, İlkay Özşen, Dilara Tabak, Ali Alkın Aydın, Pari Mayıs ve Akın Kaplan rol alıyor.

Teatro Rudius tarafından sahnelenen “Çiçekçi Sokağı”, 22 Aralık Cuma akşamı saat 20.30’da Şişli Tiyatrosu’nda, biletler Biletinial.com’da ve gişede!

“Çiçekçi Sokağı”, 2019 yılında Kosta Kortidis ve Akın Kaplan tarafından “Bir özgürlük meselesi” sloganıyla kurulan Teatro Rudius’un beşinci prodüksiyonu olarak seyirciyle buluşuyor. Teatro Rudius’un oyunları, tiyatro hafızamızın önemli mekânlarından Şişli Tiyatrosu’nda seyirciyle buluşuyor.

Kosta Kortidis’in kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda oturduğu, Akın Kaplan’ın yönetmen yardımcılığını üstlendiği “Çiçekçi Sokağı”nda Kortidis ve Kaplan’la birlikte Wilma Elles, Alp Balkan, İlkay Özşen, Dilara Tabak, Ali Alkın Aydın ve Pari Mayıs rol alıyor. Oyunun şarkı sözleri Kosta Kortidis’in, besteleri Altuğ Akınsel’in, koreografisi ise Alkış Peker ve Alper Akalın’ın imzasını taşıyor.

Bir önceki yüzyılın başlarında Pera’da vuku bulmuş, gazete sayfalarına kaydolmuş kanlı bir hadise… Aşk, tutku, entrika, intikam çemberinde iki perdelik bir hayal ya da perdesiz bir hakikat…

8 milletin etrafta dokuz lisan konuştuğu Cadde-i Kebir’in en müstesna sokağının, Çiçekçi’nin, güzeller güzeli, iyi yürekli Despina’nın, yakışıklı ve gizemli Vasilis’in, kalbi kara Periklis’in, bilge meyhaneci Zafiris’in, Pera’nın beyaz eldivenli efendisi Şık Manol’ün ve kahve fincanında hakikati gören Türkan’ın hikâyesi bu. Gün yüzüne çıkan sırların ışığında bir adalet, bir cinayet, bir kadın hikâyesi…

22 Aralık 2023 Cuma akşamı saat 20.30’da Şişli Tiyatrosu’nda sahnelenecek iki perdelik “Çiçekçi Sokağı” için biletler, Biletinial.com’dan ve salonun gişesinden temin edilebilir.