Çocuklar Gülsün Diye Derneği'nin 51. anaokulu, Adıyaman Gölbaşı'nda açıldı

Gülben Ergen'in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 51. anaokulunu Adıyaman Gölbaşı'nda açtı. İnşaat yapımını Kinder Heilen e.V Derneği'nin üstlendiği anaokuluna 'Çocuklar Gülsün Diye – Atatürk Anaokulu' ismi verildi. Dernek Başkanı Gülben Ergen, konuşmasında '11 Afet Bölgesinde 11 Anaokulu projemizde en hassaslarından birisi Adıyaman'da açacağımız anaokulumuz idi, buradan alnı ak ayrılmanın gururunu yaşıyoruz. Depremin üzerinden neredeyse Biz burada yaşananları ve acıları unutmadık siz de unutmayın ve unutturmayın' dedi.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği'nin 51. anaokulu, Adıyaman Gölbaşı'nda açıldı

“Çocuklar Gülsün Diye-Atatürk Anaokulu”nun açılış törenine Dernek Başkanı Gülben Ergen, Kinder Heilen Derneği Temsilcileri, Gölbaşı Kaymakamı Tarık Buğra Seyhan, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh, Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım ve devlet protokolü katıldı.

Açılışın ardından Millî Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan Çocuklar Gülsün Diye Anaokulu’nda yaklaşık 100 öğrenci eğitim alacak.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Gülben Ergen’in duyurduğu 11 Afet Bölgesinde 11 Anaokulu projesi kapsamında şu ana kadar Diyarbakır, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Adana, Osmaniye ve Hatay İskenderun ve Kırıkhan illerinde 8 anaokulunu tamamlayıp Millî Eğitim Bakanlığımıza teslim etmişti.

Adıyaman Gölbaşı ilçesinde açılan Çocuklar Gülsün Diye – Atatürk Anaokulu proje kapsamında açılan 9. Anaokulu oldu.

Adıyaman – Gölbaşı’nda açılan Çocuklar Gülsün Diye – Atatürk Anaokulu Gelecek nesillerimizin temel taşlarını oluşturacak çocuklarımızın gelişim alanlarını destekleyerek yetişkinlik döneminde daha üretici ve verimli olmalarına, var olan potansiyellerinin daha kolay bir şekilde ortaya çıkarılmasına, kendisini keşfetmesine olanak sağlayarak özgüvenli, başarılı, geleceğimize ışık tutacak gençlerin yetişmesinde çok önemli katkısı olacak.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği şimdiye kadar; Tokat, Mardin, Trabzon-Vakfıkebir, Erzurum, Sinop, Hatay, İstanbul, Aydın, Zonguldak, Van, Sivas, Manisa, Çanakkale-Eceabat, Kars, Trabzon-Of, Tekirdağ, Çanakkale-Biga, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Konya-Cihanbeyli, Bursa, Antalya, Manisa-Soma, Gaziantep, Gaziantep-Islahiye, Erzincan, Mersin, Konya-Akşehir, Antalya-Konyaaltı, Ankara, Ağrı, Uşak, Artvin, İzmir, Rize, Ordu-Altınordu, Ordu-Fatsa, Ordu-Kumru, Eskişehir, Diyarbakır-Bismil, Diyarbakır-Hani, Denizli, Siirt, Kilis, Adana, Osmaniye ve Hatay Kırıkhan, Hatay İskenderun’da anaokulları yaptı.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihtiyacı olan illerde anaokulu yapmaya önümüzdeki dönemde de devam edecek.