Cumhurbaşkanı Erdoğan, korona virüse yakalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisinin ve eşi Emine Erdoğan'ın korona virüs testinin pozitif çıktığını duyurarak 'Dualarınızı bekliyoruz' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, korona virüse yakalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter’dan yaptığı açıklamada kendisinin ve eşinin korona virüs testlerinin pozitif çıktığını duyurdu.

Erdoğan, “Bugün hafif belirtiler üzerine eşimle birlikte yaptırdığımız COVID-19 testimizin sonucu pozitif çıktı. Omicron varyantı olduğunu öğrendiğimiz hastalığı hamdolsun hafif geçiriyoruz. Görevimizin başındayız. Çalışmalarımıza evde devam edeceğiz. Dualarınızı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Anca beraber kanca beraber”

Emine Erdoğan da, sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

Erdoğan, “Anca beraber, kanca beraber. İnşallah en kısa sürede bu hastalığı Tayyip beyle birlikte atlatacağız. Dualarınızı bekliyoruz” ifadesini kullandı.

Bakan Koca’dan açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Omicron varyantının hızla yayıldığı bu dönemde, hafif belirtiler üzerine Sn. Cumhurbaşkanımız ve değerli eşleri Emine Erdoğan için yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Sağlık durumları çalışmalarını aksatmayacak kadar iyi. Kendilerine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum” dedi.