Değişimiyle gündem olmuştu! Taha Duymaz, maddi imkansızlıklar içinde estetikleri nasıl yaptırdı? İlk kez açıkladı!

Kısıtlı imkanlarıyla köy evinde yapıp, sosyal medyada paylaştığı yemek videolarıyla tanınan Taha Duymaz, Armağan Çağlayan'ın Youtube'da yayınlanan 'Gör Beni' serisine konuk oldu. 12 kardeş olduklarını, köyde doğup büyüdüğünü ve okulu maddi imkansızlıklar nedeniyle bırakmak zorunda kaldığını söyleyen Taha Duymaz, merak edilen geliri ve tartışma konusu olan estetikleri hakkında konuştu.

Değişimiyle gündem olmuştu! Taha Duymaz, maddi imkansızlıklar içinde estetikleri nasıl yaptırdı? İlk kez açıkladı!

Yemek videolarıyla fenomen haline gelen Taha Duymaz, Armağan Çağlayan'ın YouTube paylaşımlarından para kazanıp kazanmadığını sorunca "Çok şükür kazanıyorum ama hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değil. Yetmiyor! Yemek malzemesine 400-500 TL veriyorum. Reklamdan kazancım da 3-4 bin TL. Zaten sosyal medyada 'imkansızlıklar içinde yemek yapan' olarak tanındım. Elimde ne malzeme varsa onunla tarif veriyorum. İnsanlar 'Artık para kazanmaya başladın, güzel şeyler üret' demeye başladı. Olsa zaten üretiyorum" ifadelerini kullandı.

"Arkadaşım burnumu yaptırdı"

Maddi imkansızlıklar sebebiyle 4'üncü sınıfa kadar okuduğunu söyleyen 19 yaşındaki Duymaz, "Bu kadar maddi imkansızlıklar içinde o estetikleri nasıl yaptırdınız?" sorusuna şu yanıtı verdi:

Acaba söylemem doğpru olur mu? Bir arkadaşım vardı. Kendisi ünlü, ismini verip vermemekte kararsız kaldım. O aradı, 'Geçen story atmıştın, burnundan dolayı nefes alamıyordun' dedi. 'İstersen arkadaşım hem estetik yapabilir, hem de burundaki eti alabilir' dedi. 'Çok sevinirim' dedim. Zaten zor durumdayım. Düşünüyorum o kadar para biriktirip, burun estetiğine vereceğim! Sağ olsun o abi burnumu yaptırdı.

"Allah affetsin kocaman bir burnum vadı"

"Bir tek burnunuzu mu yaptırdınız?" sorusu üzerine ise, "Kulağımı da yaptırdım, aynı hoca yaptı. Yalan söylemek istemiyorum, para vermedim. Reklamdan ziyade doktorla aramdaki samimiyetten kaynaklı. Yine de ben onu paylaştım. Çünkü burnumdan çok memnun kaldım. Eskisinden daha güzel nefes alabiliyorum ve kocaman bir burnum vardı Allah affetsin, kötüydü yani. Şimdi mutluyum. Sokakta yürüyordum, sırf burnum gözükmesin diye burnumu kaşıyormuş gibi yapıyordum. AVM'lerde, kafelerde koltukta duvara karşı oturuyordum. Psikolojimi bozuyordu" açıklamasını yaptı.

Ailesinden habersiz şekilde estetik yaptırdığını, hastanede olmasına rağmen annesine arkadaşıyla kafede olduğunuy söyleyen Taha, ameliyatın ardından durumu öğrenen babasının kendisine çok kızdığını da itiraf etti.

"Karakter meselesi"

Markalardan teklif alamadığını dile getiren Taha Duymaz, hakkındaki eleştirilere dair şöyle konuştu:

“Sosyal medyada 'Samimiyetin gitti' şeklinde yorumlar yapılıyor. Estetik yaptırmak ile samimiyetin hiçbir alakası yok. Karakter meselesi, insanın karakteri değişmesin. İsteyen istediğini yaptırsın. Kim nasıl mutluysa öyle yaşasın. Hepimizin ömrü kelebek gibi, gelip geçiyor.”