'Deprem Kahini' Frank Hoogerbeets, bu kez 8.3'lük deprem tahminiyle gündemde! 'Yeni bir deprem olabilir' dedi ve o yerleri tek tek sıraladı!

Kahramanmaraş depremi sonrası sosyal medyada 'Deprem Kahini' lakabıyla tanınan Hollandalı Frank Hoogerbeets, yeni tahminlerini sıraladı ve 8.3'lük depreme vurgu yaptı. Önümüzdeki aylarda depremin gerçekleşme ihtimalinden bahseden Deprem Kahini, Şili ile birlikte birkaç bölgenin adını sıraladı. Şili'de 2015 yılından beri büyük bir deprem yaşanmadığını ifade ederken önümüzdeki günlerde Türkiye'de büyük bir artçı deprem beklediğini ya da büyük bir depremin olacağını ileri sürdü.

'Deprem Kahini' Frank Hoogerbeets, bu kez 8.3'lük deprem tahminiyle gündemde! 'Yeni bir deprem olabilir' dedi ve o yerleri tek tek sıraladı!

6 Şubat Kahramanmaraş depreminin ardından öngörüleri ile sosyal medyada ismi sıkça duyulan Hollandalı Frank Hoogerbeets, şoke edinci tahminlerine bir yenisini daha ekledi. İddia ettiği teoriler nedeniyle ‘Deprem Kahini’ olarak anılan isim yeni bir paylaşımda bulundu. Afrika, Paskalya Adaları, Hindistan ve Akdeniz'de Türkiye'ye yakın bir mesafede deprem beklediğini söyledi ve 8.3 büyüklüğünü verdi.

8'lik tahmini tutmadı

6 Şubat depremlerinin ardından fazlasıyla popüler hale gelen Hollandalı 'gökbilimci' Frank Hoogerbeets, bir kez daha gündemde. Hoogerbeets'in YouTube kanalındaki tahminleri, Rusya'dan İran'a birçok ülkede haberleştirildi. Sözde uzman, Mart ayının ilk haftasının olağanüstü kritik olduğunu ileri sürüp 8 büyüklüğüne ulaşabilecek bir deprem beklediğini söyledi.

2 Mart ile 7 Mart arasında gezegen geometrisindeki hassas kümelenmenin yeryüzünde çok büyük bir sismik aktiviteye yol açacağını savunan Hoogerbeets, mega deprem için Kamçatka Yarımadası ve Kuril Adaları'ndan Filipinler ve Endonezya'ya kadar binlerce kilometrelik bir alanı işaret etti ancak beklenen depremler olmadı.

Deprem Kahini, 12 Mart tarihinde yer belirtmeden 15-17 mart tarihlerinde büyük bir deprem olacağını eğer olmazsa 16-19 mart tarihlerini işaret etti. Yine sosyal medyadan yayınladığı videoda, konuşan Hollandalı aktif fayları işaret etti ancak bu sefer beklediği yerlerde ufak çaplı bölge halkının bile hissetmediği şiddette 'depremler' meydana geldi.

3 gezegen tek sıra halinde

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Hoogerbeets'den yeni tahminler geldi. Youtube kanalında paylaştığı görüntülerde Afrika, Paskalya Adaları, Hindistan ve Akdeniz'de Türkiye'ye yakın bir mesafede deprem bekleyen Şarlatan, yine gezegenlerin ve ayın hareketlerini işaret etti.

'Uzay geometrisi' yöntemiyle Merkür, Venüs, Jüpiter ve Ay'ın tek bir sıra haline geldiğini belirten Hoogerbeets, son günlerde büyük bir deprem olmadığını, dolayısıyla önümüzdeki günlerde bu bölgelerde şiddetli bir deprem beklediğini aktardı.

Yeni bir deprem olabilir

Hoogerbeets, son yaptığı paylaşımlarda ise hem Türkiye'yi hem de diğer ülkeleri ilgilendiren ifadeler kullandı. Hoogerbeets, önümüzdeki günlerde Türkiye'de büyük bir artçı deprem beklediğini veya yeni bir büyük depremin olacağını öne sürdü.

'8,3 şiddetinde olacak'

Hoogerbeets, yaptığı bir diğer paylaşımda ise Şili'yi işaret etti. Burada 2015'den beri büyük bir deprem yaşanmadığını ve en son 8,3 ile sallandığını hatırlatan Hoogerbeets, önümüzdeki Ağustos ve Kasım ayları arasında tekrar bu büyüklükte bir depremin olacağını iddia etti.

Hoogerbeets, bu iddialarını ise yine kendi icadı olduğunu öne sürdüğü 'Uzay geometrisi' yöntemine bağladı.