Derun filminin çekimleri başladı

Müge Uğurlar'ın yönettiği uluslararası arenada festival yolculuğu yaşayacak olan Hatice Aslan, Furkan Andıç, Güven Kıraç, Furkan Kalabalık ve Esra Erdemir'in rol aldığı Derun filminin Trabzon'da çekimlerine başlandı.

Derun filminin çekimleri başladı

Birçok başarılı projenin yönetmenliğini yapmış olan Müge Uğurlar; sahibi olduğu SBS Medya’nın yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Makbule Kosif’in yazdığı, görüntü yönetmenliğini Sami Saydan’ın yapacağı bağımsız sinema filmi ‘DERÛN’’’un çekimleri başladı.

Mevlana Celaleddin Rumi’nin unutulmaz eseri Mesnevi’nin ilk hikayesi olan ‘padişah-cariye’ kıssasından esinlenilen filmde; kendini insandan soyutlamış, Karadeniz’de tek başına yaşayan, 40 yıllık bir inzivanın kahramanı Marife’yi bu yalnızlığa hapseden, gençliğinde yaşadığı büyük aşkı ve hayal kırıklığı anlatılıyor.

40 yıllık inzivanın kahramanı ‘’Marife’’ ’yi Hatice Aslan canlandırıyor, Marife’nin gençliğindeki büyük aşkı  “İlyas” ve yıllar sonra Trabzon’a köye gelmek durumunda kalan  “Ateş” karakterlerine Furkan Andıç hayat veriyor ve filmde 2 farklı rolle karşımızda olacak.

‘’Yahya’’ karakterinde Güven Kıraç’ı izleyeceğimiz filmde; Güven Kıraç’ın gençliğini Furkan Kalabalık, Hatice Aslan’ın gençliğini de Esra Erdemir canlandırıyor.

Uluslararası arenada festival yolculuğu yaşayacak olan ve 3 ülke ortaklığında yapımı gerçekleşecek olan filmin, Karadeniz’in 4000 yıllık tarihi geçmişiyle, büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış, yeşilin yüzlerce tonuna sahip Trabzon şehrinde çekimlerine başlandı.

Ön hazırlığı iki yıldır devam eden filmde coğrafyanın 4 mevsimi de yer alacak. Çekimleri toplamda 3 ayda tamamlanacak film Müge Uğurlar’ın ilk filmi.