Dilber Ay filmi, gişenin lideri oldu

Vizyona girmeden bile üzerinde en fazla konuşulan, yılın en merak edilen filmlerinden 'Dilber Ay' seyirciyle buluştuğu ilk hafta sonu sinemaseverleri salonlara çekmeyi başardı. Usta sanatçı Dilber Ay'ın hayatını anlatan Ketche'nin yönettiği film, elde ettiği 4 milyon liraya yakın hasılatla gişenin lideri oldu. Seyircilerden de tam not alan 'Dilber Ay' tüm Türkiye'de 400'den fazla salonda, vizyon yolculuğunu sürdürüyor.

Dilber Ay filmi, gişenin lideri oldu

Gerçek hayat hikayelerinin sinemaya uyarlanıp beyazperdeden izleyiciyle buluşmasının son halkası olan “Dilber Ay” filmi, vizyona girdiği ilk hafta sonu izleyiciden tam not aldı. En fazla izlenen ikinci film olurken elde ettiği 3.715.579 TL hasılatla gişenin lideri oldu.

Aytaç Medya, Fikri Harika Prodüksiyon ve Metronom Film Yapım ortak yapımcılığıyla çekilen filmin başrolünde Büşra Pekin yer alıyor.

Geçtiğimiz ay kaybettiğimiz usta sanatçı Ayberk Pekcan’la birlikte Nursel Köse, Zeliha Kendirci, Deniz Hamzaoğlu ve Selen Uçer gibi yıldız isimleri de kadrosunda barındıran film, CJ Entertainment aracılığıyla 407 salonda vizyona girdi.

Çadırda başladığı hayatına birçok üzüntü ve acı sığdıran Dilber Ay, 13 yaşında para karşılığı kendinden yaşça büyük bir adama satıldı, çocukları oldu. Şarkı söylediği için dayak yedi, işkence çekti ama o, yaşadığı bütün acılara inat, Allah vergisi sesinden aldığı güçle adım attığı sahnelerde zirveyi de gördü, hapishaneyi de… Hiç yılmadı. Hep şarkı söyleyerek çıktı düştüğü dipsiz kuyulardan.

İşte bu çok özel hayatı, satırbaşlarıyla anlatan “Dilber Ay” filminin senaryosu Nalan Merter Savaş ve Kamuran Süner tarafından kaleme alındı. Ketche’nin (Hakan Kırvavaç) yönettiği filmde, Görüntü Yönetmeni olarak Jean Paul Seresine, Kurgu Yönetmeni olarak Mustafa Presheva ve Müzik Direktörü olarak İskender Paydaş’ın imzası bulunuyor.