Discord, yıllardır beklenen özelliğe nihayet kavuştu

Discord, mobil uygulama kullanıcıları için yıllardır beklenen Sesli Mesajlar özelliğini kullanıma sundu. Peki nasıl kullanılır?

Discord, yıllardır beklenen özelliğe nihayet kavuştu

Anlık mesajlaşma uygulaması Discord, son yıllarda popülerliğini hızla artırdı. Sunduğu özellikler sayesinde başta oyuncular olmak üzere pek çok kesimden kullanıcıya hitap eden uygulama, her geçen gün daha da gelişiyor. Son olarak Discord’un mobil uygulaması, yıllardır beklenen Sesli Mesajlar özelliğine nihayet kavuştu. İşte yenilik hakkında bilmeniz gerekenler…

Discord mobil uygulamasının yeni özelliği: Sesli Mesajlar

Discord mobil uygulamasına gelen Sesli Mesajlar özelliği, şimdilik yalnızca özel mesajlar, gruplarda ve 200’den az üyesi olan sunucularda kullanılabilir. Ayrıca Discord’a erişebildiğiniz herhangi bir cihazdan mesajı dinleyebilirsiniz. Ancak yalnızca mobil uygulama üzerinden sesli mesaj gönderebilirsiniz.

Sesli mesaj gönderebilmek için öncelikle Discord ‘un mobil uygulamasını açın. Herhangi bir özel mesaja, gruba veya 200’den az üyesi olan sunucuya girin. Sonrasında mesaj kutusunun sağ tarafındaki Mikrofon ikonuna basılı tutarak kayıt almaya başlayın. Konuşmanızı bitirdikten sonra ise parmağınızı kaldırarak mesajı gönderebilirsiniz.

Sesinizi kaydettiğiniz sırada kilit butonuna doğru kaydırırsanız, kayıt sırasında basılı tutmanız gerekmez. En soldaki Çöp ikonuna doğru kaydırarak da mesajı iptal edebilirsiniz. Öte yandan sesli mesaj uzunluğunun en fazla 20 dakika olabileceğini de belirtelim.

Bilgisayar, tarayıcı veya mobil uygulama üzerinden sesli mesajı dinleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle sesli sesajın gönderildiği sunucuyu, grubu veya özel mesajı açın. Sonrasında ise sohbet ekranında ses dalgaları şeklinde görünen mesaja tıklayarak dinlemeye başlayabilirsiniz.

Discord sunucunuzda Sesli Mesajları kapatabilirsiniz

Kendi Discord sunucunuzda dilerseniz sesli mesajların gönderilmesini kapatabilirsiniz. Bunun için öncelikle Sunucu Ayarları’na giriş yapın. Ardından sol menüden Roller sekmesine geçiş yapın. Buradan “Sesli Mesaj Gönder” seçeneğini kapalı hale getirin. (Shift Delete)