Dr. Gülten Erdem Ünlü, Pilput Artemisa Annu'yı öneriyor

Dünya çapında yapılan klinik  araştırmalar kanser, sıtma ve bağışıklık sistemini zayıflatan otoimmün sistem hastalıkları gibi birçok hastalıkların  hammaddesi Artemisia Annua'dan elde edilecek ilaçlarla tedaviye yardımcı olarak bağışıklık sistemini güçlendirip fayda sağlayacağını gösteriyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Ülkemiz ve tüm dünya  uzun zamandır Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızla yayılan birçok bulaşıcı salgın hastalıklarla mücadele ediyor ve bu süreç farklı salgın hastalıklar konusunda da bize bir başlangıç olacağını işaret ediyor gibi görünüyor.

Nobel Ödüllü bir bileşen 

Artemisia Annua; tatlı pelin otu, peygamber süpürgesi, kabe süpürgesi, yavşan otu olarak da bilinir. Asya’dan yıllık, aromatik bir bitkidir. Artemisia cinsi Compositae’ye (papatya ve ayçiçeği ailesi) aittir ve A. dracunculus (tarhun), A. absinthium (pelin) ve A. vulgaris (pelin) gibi parfümeride ve yiyecek ve içecek endüstrisinde kullanılan iyi bilinen bitkileri içerir.

Artemisia Annua, yüzyıllardır Geleneksel Çin tıbbi tariflerinde yüzyıllardır ilaç hammaddesi ve tıbbi bitki olarak kullanılan Artemisia Annua üzerine araştırmalar yapan, İrlandalı bilim insanı William Campbell ve Japon araştırmacı Satoshi Omura, parazitlerin yol açtığı hastalıkların tedavisi için geliştirdikleri ilaçtan dolayı Nobel’e layık görüldü. Çinli bilim insanı Youyou Tu da sıtma hastalığına karşı geliştirdiği ilaçla 2015 Nobel Tıp Ödülü’nün sahibi oldu.

İbn-i Sina yüzyıllar öncesinde haber vermiş

İbn-i Sina’nın şaheseri, kısaca ‘Kanun’ diye bilinen “E’l Kanun Fi’t Tıp” adlı kitabı üzerine birlikte çalışmalar yapan tarihçi-yazar Ahmet Almaz ve Dr. Gülten  Erdem Ünlü, İbn-i Sina’nın yüzyıllar öncesinde Tatlı Pelin Otu’nun bulaşıcı hastalıklara karşı etkli olduğunu, vücut bağışıklığını arttırdığını yazdığını görerek konu üzerinde çalışmalara yoğunlaştı ve uluslar arası bilisel çalışmaları ve tıbbı yayınları tarayarak Pilput Atemisia Annua’nın formülünü ortaya çıkardılar.

Pilput Artemisia Annua, Peygamber Süpürgesi/Kabe Süpürgesi/olarak bilinir.

Ortaya çıkan formül üzerine bilimsel ve laboratuar çalışmalarına başlayan Dr. Gülten Erdem Ünlü, çalışmaları sonucunda Kur’an-ı  Kerim’de 7 ayette ismi geçen ve Tın suresinde üzerine yemin edilen zeytinin yaprağından elde edilen özel bir yağıda  formüle ekleyerek PİLPUT Artemisa Annua’yı ortaya çıkardı.

Dr. Gülten Erdem Ünlü, Pilput Artesmia Annnua hakkında şunları söyledi:

“Hepimiz dünyaya doğal bağışıklık sahibi olarak geliriz. Bağışıklık sistemimiz tam olarak kurulmuş güçlü bir sistem olarak başladığımız hayat yolculuğumuzda ; çevresel aldığımız tüm negatif dönüşler ve yaşımızın ilerlemesi ile bu güçlü bağışıklık sistemimizi gün geçtikçe zayıflatacaktır.” 

Bağışıklık sistemi güçlendirilmesi denilen ifadenin olan doğal bağışıklık sisteminin desteklenmesi olduğunu belirten Dr. Gülten Erdem Ünlü, vücudun yabancı organizmaları belirleyip onlara karşı geliştirdiği savunma sisteminin her zaman güçlendirilmesi gerektiğini belirtiyor. 

Doğal bağışıklık sisteminin farklı koruyucu mekanizmalarına örnek olarak; öksürük refleksi, göz yaşı ve cilt yağlarında bulunan enzimler, bakteri ve küçük partikülleri yakalayan mukus, cilt ve mide asidini örnek olarak verilebileceğini belirten Ünlü, “Takvim yaşımız ilerledikçe vücudumuz zararlı antijenleri tanır ve onlara verilen yanıtını bağışıklık sistemi ile hızlandırır. Ancak bazı durumlarda bağışıklık sistemimiz bu görevi yerine getiremeyebilir, bu durumlarda mutlaka bağışıklık sistemimiz için güçlü modulatörlere ihtiyaç duyarız” dedi.

Tüm vücudumuzda olan her hücremizin farklı görevleri olduğunu belirten Dr. Gülten Erdem Ünlü; “Bu hücrelerin tamamı birbirleriyle uyum içerisinde çalışır ve bizleri zararlı olan mikroplara, virüslere, bakterilere , mantarlara, hastalıklara ve kansere karşı korurlar” açıklamasını yaptı.

Ünlü, bağışıklık sisteminizin zayıfladığı durumlarda öncelikle stresten uzak durmamız gerektiği; kendimizi iyi hissedecek ve mutlu edecek aktiviteler yapmamızı, vitamin ve mineral eksikliklerinin de yol açabileceği farklı bazı durumlar olabileceği için dışarıdan takviye vitamin destek ürünlerini beslenme düzeninize dahil etmenizi; mutlaka Artemisia Annua Pilput gibi bağışıklığınızı güçlendiren Çin tıbbında yıllardır kullanılan ürünleri kullanmanız , dengeli ve düzenli beslenmenizi, uyku kalitenizi artırmanızı , egzersizi hayatınıza dahil etmemiz gerektiğini ve yaşam tarzınızı sizi mutlu edecek şekilde yeniden gözden geçirmenizi önerdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN