Dünyaca ünlü yönetmen Theodoros Terzopoulos'un 'Nora' oyunu ilk kez İstanbul'da

İO Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında dünyaca ünlü yönetmen Theodoros Terzopoulos'un yönetmenliğini yaptığı Nora oyunu, 5 Kasım'da Maximum Uniq Hall'de İstanbullu tiyatro severler ile ilk kez buluşacak.

Dünyaca ünlü yönetmen Theodoros Terzopoulos'un 'Nora' oyunu ilk kez İstanbul'da

Uluslararası birçok tiyatro/dans/performans gösterisini İstanbul’da ağırlamaya başlayan İO Uluslararası Tiyatro Festivali, dünyaca ünlü yönetmen Theodoros Terzopoulos’un yönetmenliğini yaptığı “Nora” oyununu sanatseverler ile 5 Kasım’da Maximum Uniq Hall’de buluşturmaya hazırlanıyor.

Yunanca sahnelenecek oyun, led ekranlardan Türkçe alt yazı dil seçeneği ile desteklenecek.

Yönetmenliğini Theodoros Terzopoulos’un yaptığı bir Henrik İbsen uyarlaması olan ‘Nora’ oyunu Ibsen’in üç ana karakteri, Nora, Torvald ve Krogstad’ı ve onlar arasındaki üçlü ilişkiyi temel alıyor.

Bu sahneleme yaklaşımı bir taraftan da Sophia Hill, Tasos Dimas, Antonis Myriagkos’un hayat verdiği bu üç karakterin yarattığı çelişkiyi ve itiraf edilmemiş olanı sadece kelimelerle değil aynı zamanda son derece dikkat çekici fiziksel ifade ile de ön plana taşıyor.

İş Bankası kartlarına %10, Maximiles Black ve Privia Black kartlarına %20 indirim uygulanacak etkinliğin biletleri satışta.