Fenerbahçe, Eda Erdem'in heykelini yapacak

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün efsaneleri olan Alex, Can Bartu ve Lefter'in ardından kadın voleybolunun yaşayan efsanelerinden olan Eda Erdem'in de heykelinin yapılacağını açıkladı.

Fenerbahçe, Eda Erdem'in heykelini yapacak

Fenerbahçe’de Olağanüstü Tüzük Tadili Genel Kurul Toplantısı’nda kulüp başkanı Ali Koç, açıklamalarda bulundu. Koç, konuşmasının başlangıcında amatör branştaki başarılarına dikkat çekip sporcularını tebrik ederek üyelere alkışlattı.

Ali Koç, “Dün yönetim kurulu toplantısı yaptık. Aldığımız karar çerçevesinde Alex, Lefter, Can Bartu ve Eda Erdem heykeli olacak” dedi.

Fenerbahçe’nin maçlarını oynadığı Ülker Stadı’nın yakınında yer alan Yoğurtçu Parkı’nın girişine yapılacak olan heykel, diğer üç heykelin yanında olacak.

Eda Erdem’in henüz haberinin olmadığını söyleyen Koç, “Kendisi de bilmiyor. Şu an öğrenmiş oldu. Uçakta mı değil mi bilmiyorum ama gani gani hak etti. Fenerbahçe bir spor kulübüdür, futbol kulübü değildir” şeklinde konuştu.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kaptanı olan Fenerbahçe sporcusu Eda Erdem, Milletler Ligi’nden sonra Avrupa Şampiyonası’nda da Filenin Sultanları ile şampiyonluk sevinci yaşadı.

Eda Erdem’den teşekkür mesajı

Ali Koç’un yaptığı açıklamalara yaklaşık 4 saat sonra, milli takımla yaptığı yolculuk bitince Twitter’dan cevap veren Eda Erdem, “Bugün dünyanın en mutlu insanıyım” dedi.

Başarılı milli voleybolcu sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“İyi ki Fenerbahçeliyim, iyi ki Fenerbahçe'deyim diyerek, bu camiaya layık olabilme mücadelesiyle yaşadım hayatımın son 15 yılını.

Başkanımız Sayın Ali Koç'un bugün genel kurul toplantısında yaptığı konuşmayı; kalbimde büyük bir gururla, içimde büyük bir heyecanla, gözlerim dolu dolu dinledim.

Verdiğiniz değer, gösterdiğiniz kıymet ve her zaman sağladığınız desteğiniz için Büyük Fenerbahçe camiasına şükranlarımı sunuyorum.

Bugün dünyanın en mutlu insanıyım. Çok teşekkürler.

Saygı ve sevgilerimle.”