Fenomen Oğuzhan Uğur gözaltına alındı

Son dönemde yaptığı siyasi programlarla gündeme gelen sosyal medya fenomeni Oğuzhan Uğur, gözaltına alındığını duyurdu.

Fenomen Oğuzhan Uğur gözaltına alındı

Babala TV'nin sahibi Oğuzhan Uğur, Ankara'da gözaltına alındığını açıkladı.

"Yakalama kararı çıkmış. Bu defa Angara’da yakalandım" ifadelerini kullanan Oğuzhan Uğur, daha sonra serbest bırakıldığını söyledi.

Uğur, gözaltına alınma nedeni hakkında bir açıklama yapmadı.

Fenomen Oğuzhan Uğur gözaltına alındı

Oğuzhan Uğur kimdir?

Oğuzhan Uğur, 29 Ocak 1984 günü Hasan Atilla Uğur ve Pakize Uğur'un ilk çocuğu şeklinde Ankara'da dünyaya geldi. Lise eğitimine ilk olarak Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nde ardından ise Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi'nde devam etti ve buradan da mezun oldu.

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünden mezuniyet hakkı kazanan Oğuzhan Uğur, üniversite öğrenciliği esnasında Mustafa Şevki Doğan ve Osman Sınav'ın yardımcılığını yaptı.

2011 senesinde vizyona giren "Ağır Abi" isimli filmin yönetmenliğini ve senaristliğini gerçekleştirdi. 2012 senesinde "Çok Şükür" isimli ilk albümü piyasaya çıktı. Bunların ardından ise çeşitli single albümler ve şarkılarına çektiği video klipler ile geniş bir kitleye ulaşmayı başaran Oğuzhan Uğur, Murat Dalkılıç'ın "Leyla" isimli şarkısına çekilen video klibin yönetmenliğini de üstlendi. Bu ikili daha sonra birlikte "Mağlubiyet" isimli bir düet şarkıyı da piyasaya sürdü.