FIFA, Al-Nassr'a transfer yasağı getirdi! Nedeni Sivassporlu Ahmed Musa…

Cristiano Ronaldo'nun formasını giydiği Al-Nassr, FIFA'dan büyük bir darbe aldı. Ahmed Musa'nın transferi sebebiyle FIFA, kulübe yeni oyuncu kaydetme yasağı getirdi.

FIFA, Al-Nassr'a transfer yasağı getirdi! Nedeni Sivassporlu Ahmed Musa…

FIFA, Cristiano Ronaldo’nun formasını giydiği Suudi Arabistan ekibi Al-Nassr’ın kadrosuna yeni oyuncu kaydetmesini yasakladı. Bu yasak, yeni sezon başlamadan önce geçerli olacak.

Geçen yıldan beri Sivasspor forması giyen Ahmed Musa, 2018’de Rusya’daki Dünya Kupası’ndan kısa bir süre sonra Leicester City’den Al-Nassr’a 16.50 milyon Euro karşılığında transfer oldu. Suudi ekip transfer ücretini ödemiş olsa da, Leicester’a ödenmesi gereken ek ücretlerin yatırılmadığı ortaya çıktı.

Al-Nassr, Ahmed Musa transferindeki anlaşma gereği performansa dayalı ek ödemeler olarak Leicester’a 460 bin Euro ödemeye mahkum edildi.

Ancak, Suudi Arabistan’ın devlerinden olan kulüp hâlâ CAS’ın kararına uymadı, bunun üzerine FIFA, yeni sezon öncesinde Al-Nassr’a transfer yasağı getirdi.

Ödeme yapılırsa yasak kalkar

Yine de, Al-Nassr’ın yeni sezon başlamadan önce Leicester’a borçlarını ödemesi bekleniyor ve bu durumda FIFA’nın yasağı kaldırması muhtemel.

Musa, 2018’de Al-Nassr’a transfer oldu ve kulüp için 60 maçta oynadı. Nijeryalı futbolcu, kulüpte geçirdiği süre boyunca 11 gol atıp, 14 asist kaydetti. İlk sezonunda lig şampiyonluğu ve ikinci yılında Süper Kupa kazandı.

30 yaşındaki Ahmed Musa, 2021’de Fatih Karagümrük, 2022’de Sivasspor’a transfer oldu. Musa’nın sözleşmesi gelecek yaz sona erecek. (Sözcü)