Filenin Sultanları, FIVB Milletler Ligi'nde finale yükseldi

A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi yarı finalinde ev sahibi ABD'yi 3-1 yenerek finale yükseldi. İtalya'yı 3-0 yendikten sonra ABD ile yarı finalde eşleşen Sultanlar şampiyonluk için Çin ile karşılaşacak.

Filenin Sultanları, FIVB Milletler Ligi'nde finale yükseldi

A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi yarı finalinde ev sahibi ABD’yi 3-1 yenerek finale adını yazdırdı. Sultanlar finalde Polonya’yı eleyen Çin ile karşılaşacak.

Üst üste mola

College Park Center'daki karşılaşmada Filenin Sultanları maça, blok sayılarıyla başladı. Filenin Sultanları, 6-10 ve 7-13 geriye düştüğü sayılar sonrasında üst üste mola aldı. Ebrar Karakurt’un servis sayısıyla Türkiye, ilk seti 25-21 kazandı.

Final sayıları Ebrar’dan

2. sete de iyi başlayan milli takım karşısında iyi organize olamayan ev sahibi ekip, Ebrar Karakurt’un etkili oyunu sonrası skor 7-11 ve 10-16’da oyunu molalarla böldü. File önünde blok üstünlüğünü devam ettiren Türkiye, yine Ebrar Karakurt’un sayısıyla seti 25-14 kazandı ve finale bir adım daha yaklaştı.

Vargas etkili oynadı

Karşılıklı sayılarla başlayan 3. sette bireysel hatalar öne çıktı. Türkiye, Vargas ile etkili hücum ettiği ve bloklarla iyi savunma yaptığı seti, skor 22-24’te maç servisine kadar taşıdı. ABD ise son bölümde iyi manşetler alarak oyunu çevirdi ve seti 26-24 kazanan taraf oldu.

Bloklar Zehra’dan sorulur

ABD, 4. sete file önünde O’Neal ile etkili başladı. Türkiye, rakibinin 4-0’lık serisi sonrası skor 8-6’da mola aldı. Moladan iyi dönen milli takım karşısında ev sahibi ekip, 9-11 ve 14-18 öne geçtiği sayıların ardından mola haklarını kullandı. Zehra Güneş’in bloklarıyla rakibinin hücumlarını sayıyla sonuçlandıran Türkiye, karşılıklı üst üste maç sayılarının atıldığı seti 27-25 kazanarak ABD’yi 3-1 mağlup etti ve adını finale yazdırdı.

Şampiyonluk maçı Pazartesi günü

Türkiye ile Çin arasında yapılacak şampiyonluk maçı, 17 Temmuz Pazartesi günü 01.30’da başlayacak. Milletler Ligi’nin üçüncüsünü belirleyecek karşılaşma ise bugün ABD ile Polonya arasında yapılacak. (Sözcü)